Սամվել Ալեքսանյան. Հա, Carrefour-ի տնօրենը մատ է թափ տվել վրես
«Հա, Carrefour-ի տնօրենը մատ է թափ տվել վրես, դրա համար էլ, չեք տենում, տնից դուրս չեմ գալիս»,-այս մասին այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀԿ-ական պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանն անդրադառնալով այն լուրերին, թե նա Carrefour-ի տնօրենի հետ խնդիրներ ունի.
«Հա մատ ա թափ տվել: Հեն ա տնից դուրս չեմ գալիս էս քանի օրը: Էսօր մի կերպ եկա, տեսա իրանք ըստեղ չեն, մի կերպ եկա»,- ասաց Սամվել Ալեքսանյանն ու միաժամանակ ավելացրեց, որ անձամբ մասնակցելու է Carrefour-ի բացմանը.
«Հա մասնակցելու եմ, լենթն էլ ես եմ կտրելու»:
Սամվել Ալեքսանյանն անդրադարձավ նաև Մաքսային միությանն անդամակցելու հարցին, նշելով, որ շատ է ուրախացել, երբ իմացել է այդ լուրը.
«Բիզնեսի առումով չեմ կարա ասեմ, ես բիզնեսմեն չեմ: Բայց մեր Նախագահն ինչ անում ա` ճիշտ ա անում»,- ասաց Սամվել Ալեքսանյանը:

“Yes, Carrefour’s director shook his finger at me and for this reason I stayed at home, “the deputy of Republican Party of Armenia (HHK) faction Samvel Aleksanian declared during a briefing with reporters in the parliament today, when commenting on the rumors that he has problems with Carrefour director.
“He shook his finger at me and I have stayed at home for several days. Today I came after noticing they are not here,” Aleksanian said, adding, however, that he will attend Carrefour’s opening ceremony. “I will cut the ribbon”.
Asked to comment on Armenia’s entry into the Customs Union, Aleksanian said he was glad to hear the news.