«Նախ պետք է տնտեսություն ունենալ, հետո որևէ միության անդամակցել»
«Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ Բաբկեն Պիպոյանն այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ անդրադառնալով Հայաստանի` Մաքսային միության անդամակցությանը, ասաց, որ նախ պետք է տնտեսություն ունենալ, հետո մտածել որևէ միությանն անդամակցելու մասին:
«Բոլոր երկրներում տնտեսությունը ժամսլաքի ուղղությամբ է զարգանում, իսկ մեր երկրում` ժամսլաքին հակառակ է: Վերահսկողություն չկա, ամեն ինչ բարձիթողի վիճակում է: Մենք պետք է վերահսկող հանձնաժողով ստեղծենք, որն, ի տարբերություն այլ մարմինների, իսկապես կաշխատի»,-ասաց Պիպոյանը:
Ըստ Բաբկեն Պիպոյանի՝ Հայաստանում արտադրանքի որակի խնդիր ևս կա, և մեր երկիրն այս ոլորտում շատ պարտավորություններ ունի, որոնք չի կատարում:

Babken Pipoyan: An economy is needed for joining a union
While discussing the decision on Armenia’s entry into the Customs Union during a meeting with reporters today, Chairman of Well-Informed and Protected Consumer NGO Babken Pipoyan said that first o fall, a country should have an economy for joining a union.
“Economies of all countries are developing clockwise, whereas the economy of our country is developing anticlockwise. There is no control, everything is a neglected condition. We should set up a supervisory commission which, unlike the other bodies, will work,” Pipoyan stated.
According to him, the country also has the problem of low quality of produced commodities and in this sphere Armenia assumed many obligations which it has not fulfilled.