ՀԿԿ առաջին քարտուղար. Հայ ժողովուրդը միշտ էլ ռուսամետ է եղել
Մաքսային միությանն անդամակցելու Սերժ Սարգսյանի որոշումը տաղանդավոր էր ու հեղափոխական: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասացին Հայաստանի Կոմունիստական կուսակցության առաջին քարտուղար Ռուբեն Թովմասյանն ու երկրորդ քարտուղար Տաճատ Սարգսյանը:
«Հայ ժողովուրդը միշտ էլ ռուսամետ է եղել: Սա մեզ ձեռնտու է նաև տնտեսապես, քանի որ Ռուսաստանը, Ղազախստանը և Բելառուսը մեծ շուկա են մեր երկրի համար: Բացի այդ, Մաքսային միությանն անդամակցելով կկարողանանք զարգացնել մեր ռազմական արդյունաբերությունը»,- ասաց Ռուբեն Թովմասյանը:
ՀԿԿ առաջին քարտուղարն ավելացրեց նաև, որ Մաքսային միությանն անդամակցելու շնորհիվ կզարգանա մեր տնտեսությունը, կբացվեն աշխատատեղեր, կբարձրանա կենսամակարդակը:

Армянский народ всегда отличался пророссийскими симпатиями
Решение Сержа Саргсяна о присоединении Армении к Таможенному союзу было революционным. Об этом заявили сегодня в ходе встречи с журналистами первый секретарем ЦК Коммунистической партии Армении Рубен Товмасян.
«Армянский народ всегда отличался пророссийскими симпатиями. Это выгодно нам и в экономическом плане, поскольку Россия, Казахстан и Беларусь – это большой рынок для нашей страны. Кроме того, вступив в Таможенный союз, мы сможем развивать военную промышленность», - сказал Р.Товмасян.
Он также подчеркнул, что благодаря вхождению в Таможенный союз экономики страны начнет развиваться, откроются новые рабочие места.