ՀԿԿ առաջին քարտուղար. Հայ ժողովուրդը միշտ էլ ռուսամետ է եղել
Մաքսային միությանն անդամակցելու Սերժ Սարգսյանի որոշումը տաղանդավոր էր ու հեղափոխական: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասացին Հայաստանի Կոմունիստական կուսակցության առաջին քարտուղար Ռուբեն Թովմասյանն ու երկրորդ քարտուղար Տաճատ Սարգսյանը:
«Հայ ժողովուրդը միշտ էլ ռուսամետ է եղել: Սա մեզ ձեռնտու է նաև տնտեսապես, քանի որ Ռուսաստանը, Ղազախստանը և Բելառուսը մեծ շուկա են մեր երկրի համար: Բացի այդ, Մաքսային միությանն անդամակցելով կկարողանանք զարգացնել մեր ռազմական արդյունաբերությունը»,- ասաց Ռուբեն Թովմասյանը:
ՀԿԿ առաջին քարտուղարն ավելացրեց նաև, որ Մաքսային միությանն անդամակցելու շնորհիվ կզարգանա մեր տնտեսությունը, կբացվեն աշխատատեղեր, կբարձրանա կենսամակարդակը:

‘Armenian people have always been notable for pro-Russian feelings’
Serzh Sargsyan’s decision about Armenia’s entry into the Customs Union was revolutionary, the first secretary of the Communist Party of Armenia Ruben Tovmasian said at a meeting with reporters today.
“The Armenian people have always been notable for their pro-Russian feelings. The move will be beneficial to us from an economic point of view as well – Russia, Kazakhstan, and Belarus are a large market for our country. Besides, after joining the Customs Union, we will be able to develop our armaments industry,” Tovmasian said. ‘
He underlined that thanks to Armenia’s entry into the Customs Union, the Armenian economy will start developing and new jobs can be created.