Գ.Եղիազարյան. Իշխանությունները ստեղծում են պայմաններ, որ մարդիկ լքեն երկիրը
Անկախություն ձեռք բերելով` Հայաստանը դարձավ ինքնիշխան երկիր և ամեն ինչ պետք է անել, որ այն պահպանվի: Այսօրվա իշխանություններն անում են ամեն ինչ, որ ժողովուրդը զրկվի անկախությունից: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման դիտարկում արեց ՀԱԿ անդամ Գուրգեն Եղիազարյանը:
Պարզաբանելով խոսքը` Գ. Եղիազարյանն ասաց, թե  իշխանությունները ստեղծում են այնպիսի պայմաններ, որ մարդիկ լքեն երկիրը, իրենց երկրում չմնան. «Սակայն մի շարք խամաճիկների ձեռքով այնպիսի տպավորություն է ստեղծվում, որ մենք ապրում ենք գունազարդ երկրում»,- ասաց նա` ավելացնելով, թե անկախությունը վատ է տնօրինվում:
Ասուլիսին մասնակից Հանրապետական կուսակցության անդամ Լեռնիկ Ալեքսանյանն էլ իր հերթին ասաց, թե բնական է, որ յուրաքանչյուր իշխանություն թերություններ է ունենում, սակայն դրա պատճառն այն է, որ անկախության գաղափարն ի սկզբանե ճիշտ չի մեկնաբանվել. «Անկախությունը բացարձակ արժեք է, և ոչ թե սիմվոլիկա»:

Yeghiazarian: Authorities create conditions in which people leave countr
“After gaining independence, Armenia became a sovereign state. Everything should be done to keep that sovereignty, whereas the current authorities are doing everything so that the people will lose independence”. Member of the Armenian National Congress (HAK) Gurgen Yeghiazarian expressed that opinion at a meeting with reporters today.
In his words, the authorities create conditions, in which people have to leave the country. “At the same time, thanks to some puppets an impression is being created that we live in a country where life is full of color,” Yeghiazarain noted.
Another participant of the press conference, member of the Republican Party of Armenia (HHK) Lernik Aleksanian said that naturally every authority has its shortcomings. In his opinion, the reason is that the idea of independence was initially interpreted wrongly. “Independence is an absolute value, and not symbolism,” he stated.