Գ.Եղիազարյան. Իշխանությունները ստեղծում են պայմաններ, որ մարդիկ լքեն երկիրը
Անկախություն ձեռք բերելով` Հայաստանը դարձավ ինքնիշխան երկիր և ամեն ինչ պետք է անել, որ այն պահպանվի: Այսօրվա իշխանություններն անում են ամեն ինչ, որ ժողովուրդը զրկվի անկախությունից: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման դիտարկում արեց ՀԱԿ անդամ Գուրգեն Եղիազարյանը:
Պարզաբանելով խոսքը` Գ. Եղիազարյանն ասաց, թե  իշխանությունները ստեղծում են այնպիսի պայմաններ, որ մարդիկ լքեն երկիրը, իրենց երկրում չմնան. «Սակայն մի շարք խամաճիկների ձեռքով այնպիսի տպավորություն է ստեղծվում, որ մենք ապրում ենք գունազարդ երկրում»,- ասաց նա` ավելացնելով, թե անկախությունը վատ է տնօրինվում:
Ասուլիսին մասնակից Հանրապետական կուսակցության անդամ Լեռնիկ Ալեքսանյանն էլ իր հերթին ասաց, թե բնական է, որ յուրաքանչյուր իշխանություն թերություններ է ունենում, սակայն դրա պատճառն այն է, որ անկախության գաղափարն ի սկզբանե ճիշտ չի մեկնաբանվել. «Անկախությունը բացարձակ արժեք է, և ոչ թե սիմվոլիկա»:

Гурген Егиазарян: Власти создают такие условия, чтобы люди покидали страну
«Армения, приобретя независимость, стала суверенным государством и нужно сделать все, что сохранить этот суверенитет. Сегодняшние власти страны делают все, чтобы народ лишился независимости», - такую точку зрения высказал сегодня в ходе встречи с журналистами член «Армянского национального конгресса» Гурген Егиазарян.
По словам Г.Егиазаряна, власти создают такие условия, чтобы люди покидали страну. «При этом, благодаря некоторым марионеткам создается впечатление, будто мы живем в стране, где „жизнь полна красок”», - сказал Г.Егиазарян. По его словам, независимостью плохо распоряжаются.
Другой участник встречи, член Республиканкой партии Армении Лерник Алексанян в свою очередь отметил, что каждая власть, естественно, имеет недостатки. По его словам, причина в том, что изначально идея независимости трактовалась ошибочно.