Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դատախազին՝ երկարամյա ծառայության համար
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանին՝ վերջինիս լիազորությունների սահմանադրական ժամկետը լրանալու կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել պարոն Հովսեփյանին՝ երկարամյա ծառայության և իրավակարգի ամրապնդման գործում ներդրած ավանդի համար:
Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ Աղվան Հովսեփյանը տարիների իր փորձառությունն այսուհետ ևս կծառայեցնի հանրային շահերի պաշտպանության և իրավապահպան համակարգի հետագա զարգացման գործին:

Armenian President Serzh Sargsyan received today Prosecutor General of Armenia Aghvan Hovsepian in connection with the expiration of his tenure of office, according to the presidential press service.
The president thanked Aghvan Hovsepian for his long service and contribution to the strengthening of law and order.
Serzh Sargsyan expressed hope that Aghvan Hovsepian’s wide experience will continue to serve the cause of public interests’ protection and further development of the law enforcement system.