Արամ Սարգսյանը պայքարելու է մաքսային միության դեմ
«Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը մեկն է այն փոքրաթիվ քաղաքական գործիչներից, որ հրապարակայնորեն հայտարարում է, որ Մաքսային միություն մտնելու Հայաստանի որոշումը Հայաստանին կանգնեցնելու է ինքնիշխանության կորստի փաստի առաջ:
«168 ժամի» փոխանցմամբ` այդ վտանգը կանխելու համար Արամ Սարգսյանը քաղաքական քննարկում է սկսել այն քաղաքական կուսակցությունների, հասարակական կազմակերպությունների և անհատների հետ, ովքեր ունեն միևնույն մտահոգությունը և պատրաստ են պայքարել հանուն իշխանափոխության: Արամ Սարգսյանը գիտի, որ հայ հասարակության մեծ մասը կողմ է ռուսական կողմնորոշմանը, բայց գտնում է, որ եթե անգամ հասարակության 1 տոկոսն էլ դեմ է դրան, ապա իր խնդիրը պետք է լինի այդ մեկ տոկոսը դարձնել 100 տոկոս:

«168 жам»: А.Саркисян собирается бороться против вступления Армении в ТС
Председатель партии «Республика» Арам Саркисян – один из тех политических деятелей, которые публично заявляют, что решение о вступлении в Таможенный союз поставит Армению перед фактом потери суверенитета. Об этом пишет газета «168 жам».
Как отмечает издание, чтобы предотвратить эту опасность Арам Саркисян начал политические обсуждения с другими политическими силами, общественными организациями и деятелями, которые также обеспокоены и готовы бороться во имя смены власти. «Арам Саркисян знает, что большая часть армянского общества выступает за пророссийскую ориентацию, однако считает, что если даже 1% общества против этого, то его задачей должно быть – превратить этот один процент в 100%», - отмечает газета «168 жам».