«Անլուրջ են գլխավոր դատախազի պաշտոնում նշանակման մասին խոսակցությունները»
Ազգային ժողովի ՀՀԿ-ական պատգամավոր, ԱԺ պետաիրավական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը երեկ «Հայկական Ժամանակի» թղթակցի հետ զրույցում բացառել է, որ իր թեկնածությունը կարող է առաջադրվել ՀՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնում:
-Պարոն Հարությունյան, ձեր անունը ևս շրջանառվում է ՀՀ գլխավոր դատախազի հավանական թեկնածուների շարքում, հնարավո՞ր է ձեր առաջադրումը:
-Անլուրջ խոսակցություններ են:
-Բացառու՞մ եք:
-Այո:
ՀՀ ապագա գլխավոր դատախազի անունը դեռևս անհայտ է: Հավանական թեկնածուներից մեկի՝ Երևանի դատախազ Հրաչյա Բադալյանի անունը ևս երեկ ըստ որոշ լրատվական կայքերի, շրջանառությունից դուրս է եկել: Նա առողջական խնդիրներ ունի:
Քաղաքական շրջանակներում արդեն կարծում են, որ ՀՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնում ներկայացնելու է խիստ «էկզոտիկ» որևէ անձի և դա է պատճառը, որ թեկնածուի անունը մինչև հիմա գաղտնի է պահվում: Մինչև Սերժ Սարգսյանը ԱԺ-ին կներկայացնի ՀՀ գլխավոր դատախազի թեկնածուի անունը, երեկ ՀՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնակատար է նշանակվել գլխավոր դատախազի տեղակալ Արամ Թամազյանը:

Д.Арутюнян исключил вероятность своего назначения на пост генпрокурора
Депутат Национального Собрания от Республиканской партии Армении, председатель комиссии по государственно-правовым вопросам парламента Армении Давид Арутюнян накануне в беседе с корреспондентом Газеты «Айкакан жаманак» исключил вероятность выдвижения своей кандидатуры на пост генерального прокурора Армении.
Представляем отрывок из беседы с Давидом Арутюняном:
- Господин Арутюнян, Ваше имя также муссируется в числе возможных кандидатов на пост генерального прокурора Армении. Возможно ли Ваше выдвижение?
- Это несерьезные разговоры.
- Вы исключаете?
- Да.
«Имя будущего генерального прокурора Армении пока неизвестно. Имя одного из вероятных кандидатов, прокурора Еревана Грачья Бадаляна накануне, по данным некоторых СМИ, было также снято из оборота. У него есть проблемы со здоровьем.
В политических кругах считают, что на пост генерального прокурора Армении будет представлена довольно «экзотичная» личность, и именно в этом причина того, что имя кандидата до сих пор держится в тайне. А до представления Сержем Саргсяном в парламент кандидатуры на должность генерального прокурора Армении, накануне исполняющим обязанности генпрокурора был назначен его заместитель Арам Тамазян», - отмечает газета «Айкакан жаманак».