ՀՀ Նախագահը շնորհավորել է ՌԴ վարչապետին` ծննդյան օրվա առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
Նախագահի մամուլի գրասենյակը տրամադրել է ուղերձը, որում ասված է.
Սրտանց և ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ:
Պետական և քաղաքական գործունեության Ձեր հարուստ փորձով, Ռուսաստանի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանն ուղղված հետևողական ջանքերով Դուք խորը հարգանքի եք արժանացել:
Հայաստանում Ձեզ գիտեն որպես հայ-ռուսական դաշնակցային գործընկերության հետագա ամրապնդման վճռական կողմնակցի: Այդ գործընկերությունն անփոփոխ կերպով ընդլայնվում է՝ ի նպաստ մեր երկրների եղբայրական ժողովուրդների, ի շահ տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության ամրապնդման:
Ակնկալում եմ, որ մեր միջև ձևավորված վստահելի, բարեկամական հարաբերությունները հետագայում ևս կնպաստեն տնտեսական և ներդրումային համատեղ նախագծերի իրականացմանը, կաջակցեն գիտատեխնիկական և մշակութային-հումանիտար ոլորտներում մեր երկրների միջև համագործակցության խորացմանը:

Президент Армении поздравил премьер-министра России с днем рождения
Президент Армении Серж Саргсян направил сегодня поздравительное послание председателю правительства Российской Федерации Дмитрию Медведеву. Как сообщает пресс-служба главы государства, в послании Сержа Саргсяна говорится:
«Уважаемый Дмитрий Анатольевич!
Сердечно и тепло поздравляю Вас с Днем рождения!
Вашим богатым опытом государственной и политической деятельности, последовательными усилиями в направлении социально-экономического развития России Вы снискали глубокое уважение.
В Армении Вас знают как решительного сторонника дальнейшего укрепления армяно-российского союзнического партнерства. Это союзничество неизменно расширяется во благо братских народов наших стран, в интересах укрепления региональной стабильности и безопасности.
Надеюсь, что сформировавшиеся между нами доверительные, дружеские отношения и в дальнейшем будут содействовать реализации совместных экономических и инвестиционных проектов, способствовать углублению сотрудничества наших стран в научно-технической и культурно-гуманитарной сферах.