Տիգրան Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Դմիտրի Մեդվեդևի հետ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ: Կառավարության ղեկավարը շնորհավորել է ռուսաստանցի իր գործընկերոջը՝ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ, Դմիտրի Մեդվեդևին և իր ընտանիքին մաղթել քաջառողջություն, երջանկություն և բարեկեցություն:
Կառավարության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ Տիգրան Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել ՌԴ վարչապետին այն ավանդի համար, որը Ռուսաստանի կառավարության ղեկավարը մշտապես ներդնում է մեր երկու ազգերի միջև համագործակցության հետևողական ընդլայնման գործում:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել երկկողմ փոխգործակցության մակարդակը և պատրաստակամություն հայտնել հետագայում ևս ջանքեր գործադրել՝ հայ-ռուսական հարաբերությունների զարգացման և խորացման համար:

Премьер Армении поздравил российского коллегу Д.Медведева с днем рождения
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян провел телефонную беседу со своим российским коллегой Дмитрием Медведевым, в ходе которого поздравил главу правительства РФ с днем рождения.
Как передает пресс-служба правительства Армении, Т.Саркисян пожелал Д.Медведеву и его семье крепкого здоровья, счастья и благополучия. Глава армянского правительства поблагодарил премьер-министра России за его вклад в дело последовательного расширения двустороннего сотрудничества.
Собеседники высоко оценили уровень двустороннего взаимодействия и выразили готовность и в дальнейшем прилагать усилия для развития и углубления армяно-российских отношений.