Տիգրան Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Դմիտրի Մեդվեդևի հետ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ: Կառավարության ղեկավարը շնորհավորել է ռուսաստանցի իր գործընկերոջը՝ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ, Դմիտրի Մեդվեդևին և իր ընտանիքին մաղթել քաջառողջություն, երջանկություն և բարեկեցություն:
Կառավարության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ Տիգրան Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել ՌԴ վարչապետին այն ավանդի համար, որը Ռուսաստանի կառավարության ղեկավարը մշտապես ներդնում է մեր երկու ազգերի միջև համագործակցության հետևողական ընդլայնման գործում:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել երկկողմ փոխգործակցության մակարդակը և պատրաստակամություն հայտնել հետագայում ևս ջանքեր գործադրել՝ հայ-ռուսական հարաբերությունների զարգացման և խորացման համար:

Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan today had a telephone conversation with his Russian counterpart Dmitry Medvedev. He congratulated the head of the Russian government on his birthday.
T. Sargsyan wished good health, happiness and success to D. Medvedev and his family. He thanked the Russian prime minister for his contribution to the consistent extension of bilateral cooperation, the press service of Armenian government reports.
The interlocutors appreciated the high level of bilateral cooperation and expressed willingness to make efforts for the further development and deepening of Armenian-Russian ties.