Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ջերարդ Գաֆեսճյանի ընտանիքին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ամերիկահայ բարերար Ջերարդ Գաֆեսճյանի ընտանիքին: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից: Ցավակցական հեռագրում ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա մեծ հայրենասեր ու բարերար Ջերարդ Գաֆեսճյանի մահվան մասին:
Հայրենիքին ու հարազատ ժողովրդին մշտապես աջակցելու, Հայաստանի և Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանն ըստ ամենայնի օժանդակելու, աշխարհասփյուռ հայության միջև կապերը շարունակաբար ամրապնդելու և Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանն ուղղված նրա ջանքերը հայրենասիրության լավագույն դրսևորում են և ընդօրինակման առարկա:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Ջերարդ Գաֆեսճյանի ընտանիքին, նրա հարազատներին ու մերձավորներին, մաղթում ոգու կորով»:

Президент НКР выразил соболезнования семье благотворителя Дж.Кафесджяна
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян направил сегодня телеграмму соболезнования семье американского благотворителя армянского происхождения Джерарда Кафесджяна. Как сообщает пресс-служба президента НКР, в телеграмме говорится:
«С глубоким прискорбием узнал о кончине большого патриота и благотворителя Джерарда Кафесджяна.
Содействие, постоянно оказываемое Джерардом Кафесджяном Родине и родному народу, социально-экономическому развитию Армении и Арцаха, укреплению связей между различными частями мирового армянства и признанию Геноцида, является лучшим проявлением патриотизма и примером для подражания.
От имени народа Арцаха, властей и от себя лично выражаю соболезнования семье Джерарда Кафесджяна, желаю стойкости духа всем его родным и близким».