Սերժ Սարգսյանը ցավակցել է Բարաք Օբամային
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Նախագահ Բարաք Օբամային՝ ԱՄՆ ռազմածովային ուժերի մատակարարման ծառայության շտաբում հրաձգության հետևանքով տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Խորապես ցնցված եմ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների ռազմածովային ուժերի մատակարարման ծառայության շտաբում հրաձգության հետևանքով տեղի ունեցած ողբերգության լուրից: Խստագույնս դատապարտում եմ այդ զարհուրելի արարքը, որը մեկ տասնյակից ավելի անմեղ մարդկանց կյանք խլեց` նրանց հարազատների, մերձավորների և ականատեսների կյանքում թողնելով անբուժելի վերք:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ, զոհվածների հարազատներին և Միացյալ Նահանգների բարեկամ ժողովրդին՝ մաղթելով տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,-ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում։

Президент Армении выразил соболезнования Бараку Обаме
Президент Армении Серж Саргсян направил сегодня телеграмму соболезнования президенту США Бараку Обаме в связи с трагедией на базе ВМС в Вашингтоне. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
«Многоуважаемый господин президент!
Глубоко потрясен вестью о трагедии, произошедшей в результате стрельбы в здании штаба службы обеспечения Военно-морских сил США. Решительно осуждаю этот ужасный поступок, который унес жизни более десятка невинных людей, оставив в душах их родных, близких и очевидцев неизлечимую рану», - говорится в телеграмме главы армянского государства.
Президент Армении выразил глубокие соболезнования президенту США, родным погибших и дружественному народу Соединенных Штатов, пожелав стойкости и крепости духа, а раненым – скорейшего выздоровления.