Կարինե Մինասյան. Մաքսային միությանը միանալը շատ ավելի ճիշտ էր
Վերջին զարգացումը ցույց է տալիս, որ հնարավոր է համագործակցությունը և՛ ԵՄ-ի և՛ Մաքսային միության հետ: Այսօր կառավարության նիստից հետո լրագողոներին ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Կարինե Մինասյանը:
Փոխնախարարը նաև հավելեց, որ ԵՄ-ի հետ համագործակցության շարունակության մասին հայտարարվել է ամենաբարձր մակարդակով. «Մենք պետք է ուղղակի այնպես անենք, որ մեր համագործակցությունները չհակասեն»:
Կ. Մինասյանը նաև համոզմունք հայտնեց, որ մաքսային միությանը միանալը շատ ավելի ճիշտ էր. «Մենք այս որոշումը կայացրել ենք, շատ կարևոր է այն արագ իրագործենք, որ երկիրը կարողանա Մաքսային միության առավելություններից օգտվել»:

Minasian: Decision on entry into Customs Union was correct
The latest developments showed that cooperation with both the European Union and the Customs Union is possible, Armenian Deputy Minister of Economy Ms. Karine Minasian told reporters today.
“Our goal is to ensure that cooperation processes with those two structures will not run counter to each other,” she said.
In the deputy minister’s words, the decision to join the Customs Union was correct. “It is important that the program be implemented rapidly so that our country could make use of the Customs Union’s advantages,” Karine Minasian said.