Քննարկվել են ԼՂՀ հիմնախնդրի ճշմարտացի ներկայացման հարցեր
Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Երևան քաղաքում հանդիպում է ունեցել հայկական հիմնախնդիրների իրազեկման կառույցների ներկայացուցիչների համահայկական համաժողովի մի խումբ մասնակիցների հետ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել է տարբեր երկրներում և միջազգային հարթակներում Արցախյան հիմնախնդրի ճշմարտացի ներկայացման, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մասին ստույգ և օբյեկտիվ տվյալների տարածման, Սփյուռքի տարբեր կառույցների և Արցախի միջև փոխգործակցության հետագա զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել Սփյուռքում հայկական կազմակերպությունների աշխատանքը վերոհիշյալ ուղղություններով` նշելով, որ դինամիկ զարգացող աշխարհում արդյունավետ աշխատանքի կարևորագույն գրավականներից է Արցախի, Հայաստանի և Սփյուռքի միջև կայուն կապերի պահպանումն ու շարունակական խորացումն է:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ՀՀ Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, Արցախի Հանրապետության փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian met today in Yerevan with a group of participants of the All-Armenian Forum of representatives of structures that aim to raise awareness of all-Armenian problems, the press service of NKR President said.
The meeting participants discussed a wide range of issues related to unbiased coverage of the Artsakh problem in various counties and international scenes, provision of accurate and objective information about the NKR, and promotion of cooperation of various structures of Armenia and the Diaspora.
Bako Sahakian appreciated the activities of Diaspora Armenian organizations in that direction, noting that the maintenance and gradual deepening of stable links among Armenia, Artsakh and Diaspora is one of the main guarantees of efficient work in the fast changing world.
Diaspora Minister Ms. Hranush Hakobian, Deputy Prime Minister Arthur Aghabekian, and other officials were present at the meeting.