Գոմեշի միս մատակարարած ընկերությունները փոխհատուցում են  հասցված վնասը
ԼՂ պաշտպանական բանակին միս մատակարարող ընկերությունները, որոնք խաբել էին՝ տավարի մսի փոխարեն գոմեշի ավելի էժան միս վաճառելով, «Ժողովուրդի» տեղեկություններով, սկսել են փոխհատուցել ՊԲ-ին հասցված վնասը։ Հիշեցնենք, որ 2012թ. հունիսին 2-րդ կայազորային զինդատախազության կողմից ուսումնասիրություններ էին կատարվել ԼՂՀ ՊԲ պարենային կենտրոնական պահեստում, և զորամասերին գոմեշի միս մատակարարելու համար հարուցվել էր քրգործ ՀՀ քր. օր.-ի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (խաբեություն)։
Նշենք, որ այս գործով կային կալանավորվածներ (այդ թվում և Կապանի մսի կոմբինատի տնօրեն Անդրանիկ Օհանջանյանը), որոնց մի մասը ստորագրությամբ ազատ է արձակվել։ «Ժողովուրդը» տեղեկությունը փորձել է պարզել ՊՆ քննչական ծառայության հասարակայնության հետ կապերի ավագ սպա Մերի Սարգսյանից, սակայն նա տվել է մշտական պատասխան. «Նախաքննությունը դեռևս շարունակվում է»։

Companies that supplied buffalo meat compensate for damage
‘Zhoghovurd’ daily says the companies that supplied meat to the NKR Defense Army have begun compensating the damage done to the Defense Army – they sold cheaper buffalo meat instead of beef. Following the checks conducted by the Garrison Military Prosecutor’s Office in June 2012, a criminal case was opened under Article 178 part 3 point o1 (fraud) of the Criminal Code for buffalo meat deliveries to military units.
Several people (including director of Kapan meat packing factory Andranik Ohanjanian) were arrested in the case. Some of them were later released on their own recognizance. ‘Zhoghovurd’ tried to get more information from senior PR officer of the Defense Ministry’s Investigation Department Mary Sargsyan, but she only said that the investigation is still underway.