Արցախում բացվել է Շուշիի և Լոս-Անջելեսի բարեկամության պուրակը
Շուշիում տեղի է ունեցել Շուշի և Լոս-Անջելես քաղաքների միջև բարեկամության պուրակի բացման հանդիսավոր արարողությունը:
Բացման արարողությանը ներկա են գտնվել Արցախ ժամանած Կալիֆոռնիա նահանգային խորհրդարանի ներկայացուցիչներ, Լոս-Անջելեսի քաղաքային խորհրդի անդամներ, Շուշիի շրջվարչակազմի ներկայացուցիչներ, քաղաքի բնակիչներ և բազմաթիվ հյուրեր:
Բացման արարողության ժամանակ ելույթով հանդես են եկել Շուշիի շրջվարչակազմի ղեկավար Վլադիմիր Կասյանը, Շուշիի քաղաքապետ Արծվիկ Սարգսյանը, Լոս-Անջելեսի քաղաքային խորհրդի անդամ Պոլ Քրեքորյանը:
Ելույթ ունեցողներն ընդգծել են Լոս-Անջելես և Շուշի քաղաքների միջև բարեկամական հարաբերությունների հաստատման մասին 2012 թ. մայիսի 9-ին Լոս-Անջելեսի քաղաքային խորհրդի կողմից ընդունված հռչակագրով սկիզբ առած համագործակցության հետագա ընդլայնման և ամրապնդման կարևորությունը, հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:

В Арцахе состоялось открытие сквера дружбы между Шуши и Лос-Анджелесом
Сегодня в Шуши состоялась торжественная церемония открытия сквера дружбы между городами Шуши и Лос-Анджелес. Об этом сообщает пресс-служба МИД НКР.
На церемонии открытия присутствовали прибывшие в Арцах представители Законодательного собрания штата Калифорния, члены городского совета Лос-Анджелеса, представители районной администрации Шуши, жители города и многочисленные гости.
В ходе церемонии открытия выступили руководитель администрации Шушинского района Владимир Касьян, мэр города Шуши Арцвик Саркисян, член городского совета Лос-Анджелеса Пол Крекорян.
Выступившие подчеркнули важность дальнейшего расширения и укрепления сотрудничества, начало которому было положено принятием 9 мая 2012 года городским советом Лос-Анджелеса декларации об установлении дружеских отношений между городами Лос-Анджелес и Шуши.