Բաղդասարովը պատժում է իր աշխատողներին
«Արմավիա» ավիաընկերության 20 աշխատակից «Փաստինֆոյին» պատմել են, որ ընկերության սեփականատեր Միկա Բաղդասարովը որոշել է պատժել իրենց և չվճարել նախորդ ավելի քան 1 տարվա չվճարված աշխատավարձերը, իսկ զայրույթի պատճառն այն է, որ «Արմավիայի» այդ աշխատակիցները դեռ մայիս ամսին չվճարված աշխատավարձը նախկին գործատուից բռնագանձելու հայցով դիմել էին դատարան:
«Զուտ նրա համար, որ մենք դիմել ենք դատարան, Բաղդասարովը մեզ պատժի է ենթարկում, և այն 20 հոգուն, ովքեր դիմել են դատարան, հրաժարվում է փող տալ»,- ասել է «Արմավիայի» բորտուղեկցորդուհի Քրիստինե Մկրտչյանը:
Ընկերությունում սկսել են մաս-մաս վճարել նախորդ տարվա հոկտեմբեր-նոյեմբեր ամիսներից ի վեր պարտք մնացած աշխատավարձերը: Բայց ինչպես վստահեցնում են այսօր ՀՀ նախագահի նստավայրի դիմաց հավաքված աշխատակիցները, ոչ բոլորին: Նախկին գործատուի զայրույթին արժանացած աշխատակիցները պատմում են նաև, որ փորձել են հանդիպել ընկերության ղեկավարությանը, սակայն, ո՛չ տնօրենը, ո՛չ էլ փոխտնօրենը չեն ընդունել իրենց:
«Մեզ ընդունեց ֆինանսական տնօրենը, ով բացահայտ ասաց, որ Բաղդասարովը կոնկրետ ձեր 20-ի վերաբերյալ հրահանգ է տվել, որ աշխատավարձ չբաժանեն»,- պատմել է զրուցակիցը:
Պետական բոլոր մարմիններում իրենց բողոքին ի պատասխան դարձյալ խորհուրդ են տվել դիմել դատարան, մինչդեռ իրենք պնդում են, որ դատարաններում էլ Բաղդասարովի միջամտությամբ հայցի քննությունն անվերջ հետաձգվում է:

М.Багдасаров решил наказать своих бывших сотрудников
Сегодня собравшиеся у резиденции президента Армении бывшие сотрудники авиакомпании «Армавиа» рассказали корреспонденту информагентства «ФактИнфо», что владелец компании Мика Багдасаров принял решение не выдавать невыплаченную примерно за год зарплату. Причиной гнева стало обращение сотрудников в суд с иском о взыскании с бывшего работодателя невыплаченной за май заработной платы.
«Только из-за того, что мы обратились в суд, Багдасаров решил наказать нас, и отказывается платить задолженность по зарплате тем 20 сотрудникам, которые подали в суд», - рассказала бортпроводница авиакомпании «Армавиа» Кристине Мкртчян.
Отметим, что в компании начали по частям выплачивать задолженность по зарплате за октябрь и ноябрь прошлого года, однако, как утверждают собравшиеся у резиденции президента сотрудники, ее выдают не всем. Удостоившиеся гнева бывшего работодателя сотрудники рассказывают также, что пытались встретиться с руководством авиакомпании, однако как директор, так и замдиректора, отказали им в приеме.
«Нас принял финансовый директор, который открытым текстом заявил, что Багдасаров дал поручение не выплачивать конкретно Вам, 20 сотрудникам, зарплату», - рассказал собеседник «ФактИнфо».
Во всех государственных органах в ответ на протесты сотрудников советовали обратиться в суд, в то время как они утверждают, что в судах при вмешательстве Багдасарова рассмотрение иска постоянно откладывается.