Արմեն Մարտիրոսյան. Մաքսային միությանն անդամակցում ենք շանտաժով
Մաքսային միության անդամ դառնալու դեպքում Հայաստանը ֆինանսական կորուստներ է ունենալու ու մեծանալու են արտագաղթի տեմպերը: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Ժառանգության» փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը.
«Մաքսային միությանն անդամակցելն անընդունելի է: Եվ առհասարակ, Մաքսային միությանը Հայաստանի անդամակցության գլխավոր դրդապատճառը երկրում օլիգարխիկ համակարգը պահելն է»,- ասաց Արմեն Մարտիրոսյանն ու ավելացրեց, որ մենք Մաքսային միությանն անդամակցում ենք շանտաժով ու այդ շանտաժը միշտ կախված է լինելու մեր գլխին.
«Իշխանությունների պատճառով մեր տունը ծղոտից է պատրաստված: Այնպես որ արդեն կարևոր էլ չէ, թե որ կողմից կփչի քամին»,- ասաց «Ժառանգության» փոխնախագահը:

Armen Martirosian: We join Customs Union by blackmail
After the entry into the Customs Union, Armenia will suffer financial losses and emigration from the country will grow, the deputy chairman of Heritage Party Armen Martirosian told reporters today.
“Joining the Customs Union is unacceptable. The main reason for Armenia’s entry into the Customs Union is the desire to retain the oligarchic system in the country. We are entering the Union by blackmail,” Martirosian noted.
‘Because of the authorities, our house is made of straw. So it is no longer important from which side the wind will blow,” Heritage Party’s deputy chairman said.