Փաշինյանը Փոստանջյանի հետ կատարվածի համար պարզաբանում է պահանջում
ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը խստորեն դատապարտում է ՌԴ հատուկ ծառայությունների տարբերանշաններ ունեցող համազգեստներով անձանց գործողությունները պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին ռուս սահմանապահները խոչընդոտել էին «Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչների տեղաշարժը Մեղրիում և կոտրել էին նրանց տեսախցիկը:
Ն. Փաշինյանի հայտարարության մեջ, մասնավորապես, ասված է.
«Հեռախոսազրույց ունեցա ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի հետ: Խստորեն դատապարտում եմ ՌԴ հատուկ ծառայությունների տարբերանշաններ ունեցող համազգեստներով անձանց գործողությունները Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն օրենսդիր մարմնի անդամի նկատմամբ: Ակնկալում եմ պատկան մարմիններից մանրամասն պարզաբանումներ ստանալ ՀՀ տարածքում օտարերկրյա հատուկ ծառայության տարբերանշաններով անձանց գործողությունների վերաբերյալ, և առաջիկայում այս ուղղությամբ կձեռնարկեմ ԱԺ պատգամավորի իմ լիազորություններից բխող գործողություններ»:

Пашинян требует разъяснений относительно деятельности российских спецслужб
Депутат парламента Армении от оппозиционного «Армянского национального конгресса» Никол Пашинян осудил действия сотрудников спецслужб России в отношении депутата от партии «Наследие» Заруи Постанджян.
Напомним, что вчера Заруи Постанджян сообщила, что в Сюникской области Армении представитель российских пограничных войск помешал их свободному передвижению, а также сломал видеокамеру.
«Ожидаю получить разъяснения соответствующих органов Армении относительно деятельности на территории республики лиц, одетых в форму с отличительными знаками иностранных спецслужб. В скором времени я предприму действия, исходящие из моих полномочий в качестве депутата парламента Армении», - отмечается в заявлении Н.Пашиняна, который провел телефонную беседу с З.Постанджян.