Փաշինյանը Փոստանջյանի հետ կատարվածի համար պարզաբանում է պահանջում
ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը խստորեն դատապարտում է ՌԴ հատուկ ծառայությունների տարբերանշաններ ունեցող համազգեստներով անձանց գործողությունները պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին ռուս սահմանապահները խոչընդոտել էին «Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչների տեղաշարժը Մեղրիում և կոտրել էին նրանց տեսախցիկը:
Ն. Փաշինյանի հայտարարության մեջ, մասնավորապես, ասված է.
«Հեռախոսազրույց ունեցա ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի հետ: Խստորեն դատապարտում եմ ՌԴ հատուկ ծառայությունների տարբերանշաններ ունեցող համազգեստներով անձանց գործողությունները Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն օրենսդիր մարմնի անդամի նկատմամբ: Ակնկալում եմ պատկան մարմիններից մանրամասն պարզաբանումներ ստանալ ՀՀ տարածքում օտարերկրյա հատուկ ծառայության տարբերանշաններով անձանց գործողությունների վերաբերյալ, և առաջիկայում այս ուղղությամբ կձեռնարկեմ ԱԺ պատգամավորի իմ լիազորություններից բխող գործողություններ»:

Deputy of the opposition Armenian National Congress (HAK) parliamentary faction Nikol Pashinian has condemned the actions of employees of Russian special services concerning Heritage faction deputy Ms. Zaruhi Postanjian.
Let us remind you that Zaruhi Postanjian said yesterday that a representative of Russian frontier troops impeded their free movement and broke their video camera in Syunik province of Armenia.
“I expect the respective bodies of Armenia to give an explanation about activities of persons, who wear a uniform with differential signs of foreign special services, in the territory of Armenia. I will son take actions stemming from my powers as Armenian parliamentary deputy,” is said in a statement of Pashinian who had a phone conversation with Z. Postanjian.