Ոստիկանությունը մարդ ծեծելու մեջ հանցակազմ չի տեսնում
Հայաստանի տարբեր գերատեսչությունների բոլոր մանր ու միջին չինովնիկները այսուհետ անարգել, էլ ավելի «դուխով» կարող են Երևանի փողոցներում օրը ցերեկով մարդկանց ծեծի ենթարկել, գլխներին խփել, մարմնական վնասվածքներ հասցնել: «Հայկական ժամանակը» նշում է, որ ՀՀ ոստիկանությունը նման արարքի մեջ հանցակազմ չի տեսնում:
Հուլիսի 17-ին Հանրապետության հրապարակում Երևանի քաղաքապետարանի առևտրի և սպասարկումների վարչության պետ Արման Եդոյանը ծեծի էր ենթարկել փուչիկ վաճառող 25-ամյա Արսեն Սաքանյանին: Փաստի առնչությամբ ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում նյութեր էին նախապատրաստվում: Երեկ թերթի թղթակցին հայտնի է դարձել, որ Արսեն Սաքանյանի ծեծի առիթով քրեական գործ չի հարուցվի:

From now on, all low- and mid-level officials of various Armenian departments can freely beat people on streets of Yerevan, that is, they can hit them on the head and inflict injuries. The Armenian police don’t see elements of a crime in such actions, according to ‘Haykakan Zhamanak’ daily.
“On July 17 the head of the Yerevan Municipality’s Trade and Service Department Arman Yedoyan beat up 25-year-old balloon vendor Arsen Sakanian in Republic Square of Yerevan. The Kentron police unit began to prepare materials in connection the incident. Yet the daily’s correspondent was informed yesterday that no criminal case will be opened over Arsen Sakanian’s beating,” the paper says.