Ոստիկանությունը մարդ ծեծելու մեջ հանցակազմ չի տեսնում
Հայաստանի տարբեր գերատեսչությունների բոլոր մանր ու միջին չինովնիկները այսուհետ անարգել, էլ ավելի «դուխով» կարող են Երևանի փողոցներում օրը ցերեկով մարդկանց ծեծի ենթարկել, գլխներին խփել, մարմնական վնասվածքներ հասցնել: «Հայկական ժամանակը» նշում է, որ ՀՀ ոստիկանությունը նման արարքի մեջ հանցակազմ չի տեսնում:
Հուլիսի 17-ին Հանրապետության հրապարակում Երևանի քաղաքապետարանի առևտրի և սպասարկումների վարչության պետ Արման Եդոյանը ծեծի էր ենթարկել փուչիկ վաճառող 25-ամյա Արսեն Սաքանյանին: Փաստի առնչությամբ ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում նյութեր էին նախապատրաստվում: Երեկ թերթի թղթակցին հայտնի է դարձել, որ Արսեն Սաքանյանի ծեծի առիթով քրեական գործ չի հարուցվի:

«Айкакан жаманк»: Полиция Армении не видит преступления в избиении людей
В Армении отныне все мелкие и средние чиновники различных ведомств могут беспрепятственно, спокойно избивать людей днем на улицах Еревана: бить по голове, наносить телесные травмы. Полиция Армении не видит состава преступления в таких деяниях. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак».
«17 июля на Площади Республики начальник управления торговли и обслуживания мэрии Еревана Арман Едоян избил продавца воздушных шаров – 25-летнего Арсена Саканяна. По факту инцидента подготавливались материалы в отделении полиции Кентрон. Однако накануне корреспонденту издания стало известно, что в связи с избиением Арсена Саканяна уголовное дело не будет возбуждаться», - отмечает «Айкакан жаманак».