Սերժ Սարգսյանն այցելել է Հայաստանում Չինաստանի դեսպանատուն
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության ազգային տոնի կապակցությամբ, այսօր այցելել է Հայաստանի Հանրապետությունում ՉԺՀ դեսպանատուն: Հանրապետության ղեկավարը ՉԺՀ կազմավորման 64-րդ տարեդարձի կապակցությամբ հայ ժողովրդի և անձամբ իր անունից շնորհավորել է դեսպան Թիան Չանչունին և դեսպանատան անձնակազմին, ի դեմս նրանց նաև Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Սերժ Սարգսյանը խնդրել է դեսպանին իր ջերմ շնորհավորանքն ու լավագույն բարեմաղթանքները փոխանցել ՉԺՀ Նախագահ Սի Ծինփինին և հաջողություններ է մաղթել բարեկամ Չինաստանին՝ տարբեր ոլորտներում երկրի զարգացման ուղղությամբ հաստատուն առաջընթացի գործում:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և դեսպան Թիան Չանչունը երկուստեք ընդգծել են, որ հայ-չինական բարձր մակարդակի հարաբերություններն ամուր հիմք են միջպետական երկկողմ կապերն առավել ամրապնդելու և փոխշահավետ համագործակցությունը զարգացնելու գործում:

Armenian president visits Chinese embassy
On the occasion of the national holiday of the People’s Republic of China, Armenian President Serzh Sargsyan visited today the Chinese embassy in Yerevan and congratulated Ambassador Tian Changchun, the embassy staff and the Chinese people on the 64th anniversary of the creation of the People’s Republic of China.
S. Sargsyan asked the Chinese ambassador to convey his warm congratulations and best wishes to Chinese President Xi Jinping, the press service of the Armenian president said.
The Armenian president and the ambassador stressed that the high-level Armenian-Chinese relations are a firm basis for further strengthening of interstate ties and development of mutually beneficial cooperation.