«Գրանդ Քենդին» հերքում է. Ընկերությունը Արզականում տարածք չունի
Կոտայքի մարզի Արզական գյուղի տարածքում «Գրանդ Քենդի» ընկերությունը որևէ սեփականություն չունի: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ընկերության մամուլի պատասխանատու Վահրամ Բրուտյանը:
Նրա խոսքով` իրենք այդ մասին տեղեկացրել են ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը:
Նշենք, որ ըստ ԱԻՆ տարածած հաղորդագրության, նախօրեին հրդեհ է բռնկվել Արզական գյուղում գտնվող «Գրանդ Քենդի» ՍՊԸ-ի տարածքում:
Հարցին` իսկ «Գրանդ Քենդիում» վերջին հրդեհի վնասների չափը հայտնի՞ է, նա ասաց, որ դեռևս հաշվում են, թեև վնասը մեծ չէ, իսկ նոր հրդեհի վտանգ չկա:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 25-ին «Գրանդ Քենդիում» հրդեհ է բռնկվել, որի հետևանքով այրվել է 1800 քմ տարածք:

Grand Candy JV Co Ltd. has no property in Arzakan village of Kotayk province, the company spokesman Vahram Brutian told the correspondent of Aysor.am.
In his words, they heard information about it from Armenia’s Ministry of Emergency Situations (MES).
Let us remind you that MES issued a release that a fire broke out yesterday, on September 29, at Grand Candy Ltd. located in Arzakan village.
In response to the question about the damage caused by the September 25 fire, he said the damage is being assessed and there is no danger of a new fire.