Արտակ Բուդաղյանի փաստաբանը 2 օրից կհրապարակի տեսագրությունը
Գնդապետ Արտակ Բուդաղյանը չի ընդունելու համաներման առաջարկը: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Ա. Բուդաղյանի փաստաբան Հայկ Ալումյանը:
«Մենք ուզում ենք, որ դատարանի վճռով ապացուցվի Արտակ Բուդաղյանի անմեղությունը: Եթե այս գործը այժմ չմտնի դատարան, ապա մենք կկորցնենք այն դատարանում քննելու շանսը: Իսկ եթե լինի դատավարություն, հասարակությունը կհասկանա, թե ինչ է եղել իրականում»,- ասաց նա:
Նա նշեց, որ մոտակա օրերին, հավանաբար 2 օր անց, իրենք կհրապարակեն հունիսի 1-ի դեպքերի չմոնտաժված տեսագրությունը:
Հիշեցնենք, որ 2013թ. հունիսի 2-ին Ոստիկանության Գորիսի քննչական բաժանմունքում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով` 2013թ. հունիսի 1-ին՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում Գորիս քաղաքի գտնվող, Սյունիքի մարզպետ Ս. Խաչատրյանին պատկանող, առանձնատան դիմաց տեղի ունեցած վիճաբանության ընթացքում արձակված կրակոցների հետևանքով Ավետիք Էմիլի Բուդաղյանի մահանալու և ևս 2 անձանց մարմնական հրազենային վնասվածքներ ստանալու փաստի առթիվ:

Адвокат Артака Будагяна через два дня опубликует видеозапись инцидента
Полковник Артак Будагян не примет предложение об амнистии. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат А.Будагяна – Айк Алумян.
«Мы хотим, чтобы невиновность Артака Будагяна быда доказана приговором суда. Если это дело сейчас не поступит в производство суда, то мы потеряем шанс его судебного расследования. А если состоится судебное разбирательство, общественность поймет, что произошло на самом деле», - сказал А.Алумян.
Адвокат отметил, что в ближайшие дни, возможно через два дня, они опубликуют не смонтированную видеозапись происшествия 1-го июля.
Напомним, полковник Минобороны Армении Артак Будагян был ранен в ходе перестрелки, имевшей место ночью 1-го июня у дома бывшего губернатора Сюникской области Армении Сурен Хачатряна. Артак Будагян с тяжелым огнестрельным ранением был перевезен в военный госпиталь. Он получил ранение в области печени и был прооперирован три раза.
2 июня в следственном отделе Полиции Гориса по факту инцидента было возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного п.6 ч.2 ст.104 УК Армении и ч.1 ст.235 УК Армении.