Ռուսական զինթաղամասի հայ բնակիչների հարցը ՊՆ իրավասությունից դուրս է
«Պաշտպանության նախարարությունն ուսումնասիրել է հարցը. ըստ երկու երկրների միջև կնքված միջպետական համաձայնագրի` այդ խնդիրը 102-րդ ռազմաբազայի հրամանատարության և Գյումրի քաղաքային իշխանությունների իրավասության շրջանակներում է: Այդ տարածքը համապատասխան պայմանագրով ժամանակին փոխանցվել է ռուսական կողմին»,- այս մասին Aysor.am-ին ասաց պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ Գյումրիի ռուսական 8-րդ զինվորական թաղամասում բնակվող մի քանի տասնյակ հայ ընտանիքներ, 10-օրյա ժամկետում, բնակարանները լքելու վերաբերյալ ծանուցումներ են ստացել:

Armenian residents of 8th military town in Gyumri to be evicted
Spokesman for Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisian commented on the information about eviction of dozens of Armenian families residing in 8th military town of the city of Gyumri within ten days.
‘The Defense Ministry has examined the issue. Under an interstate agreement between Armenia and Russia, the issue comes within the competence of the commanders of the Russian 102nd military base and the administrators of Gyumri. At the time the given area was transferred to the Russian side under an agreement,” A. Hovhannisian told the correspondent of Aysor.am.