Վ. Գաբրիելյան. Աշխատավարձերի բարձրացման հարցն ուշադրության կենտրոնում է
Աշխատավարձերի բարձրացման բարեփոխումների հարցը կառավարության ուշադրության կենտրոնում է: Կառավարության հետ հարց ու պատասխանի ժամանակ, պատասխանելով հարցին, թե ինչպե՞ս է պատահել, որ աշխատավարձերի բարձրացման վերաբերյալ ՀՀ Նախագահի հայտարարությունը չեն համապատասխանում կառավարության որոշումներին, հայտարարեց Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Վաչե Գաբրիելյանը:
Նա նշեց, որ 2014-ի բյուջեի փաթեթի հետ մեկտեղ ԱԺ է ուղարկվել նաև աշխատավարձերի մասին փաթեթը. «Աշխատավարձերի բարձարցումը փուլային է. Հունվարի մեկին կբարձրանան ուժային կառույցների աշխատավարձերը, իսկ հիմնական աշխատավարձերը կբարձրանան 2014-ի հունիսի մեկից, ինչի մասին խոսել է նաև ՀՀ Նախագահը»:
Վ. Գաբրիելյանը հավաստիացրեց, որ ԿԳՆ-ում Նախագահի կողմից հնչեցված թվերը և կառավարության որոշումները համապատասխանեցված են, «աշխատավարձերը կբարձրանան և դա կհամապատասխանի ՀՀ Նախագահի հնչեցրած թվերին»:

В.Габриелян: Повышение зарплат – в центре внимания правительства
Вопрос реформы оплаты труда в бюджетной сфере находится в центре внимания правительства Армении. Об этом заявил в парламенте Армении во время часа вопросов к правительству министр-руководитель аппарата правительства Ваче Габриелян, отвечая на вопрос о том, почему заявления президента Армении о повышении зарплат не соответствуют решениям правительства.
Он отметил, что вместе с бюджетным пакетом на 2014 год, в парламент Армении направлен также пакет по зарплатам. «Повышение зарплат – поэтапное. С 1-го января повысятся зарплаты сотрудников силовых структур, а основные зарплаты повысятся с июня 2014 года, о чем и говорил президент Армении», - заявил В.Габриелян.
Он заверил, что озвученные президентом Армении в Комитете государственных доходов цифры и решения правительства приведены в соответствие. «Зарплаты будут повышены, и это будет соответствовать озвученным президентом Армении цифрам», - отметил В.Габриелян.