Սահմանամերձ Խաչիկ գյուղում 9 զինծառայող տուն է ստացել. Լուսանկարներ
ՀՀ կառավարության և ՀՀ պաշտպանության նախարարության առաջնային ուշադրության կենտրոնում են զինծառայողների բնակարանային պայմանների բարելավման խնդիրները: Վերջին տարիներին շահագործման են հանձնվել զինծառայողների համար նախատեսված բնակելի բազմաթիվ շենքեր:
Զինծառայողներին ծառայողական բնակարաններով ապահովելու գործընթացի շրջանակում Վայոց ձորի մարզի սահմանամերձ Խաչիկ գյուղում նախօրեին տեղի ունեցավ հերթական շենքի բացման և բնակարանների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը: Բնակարանամուտ տոնեցին 9 զինծառայողների ընտանիքներ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Շնորհավորելով բնակարան ստացած զինծառայողներին ու նրանց ընտանիքների անդամներին` պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նրանց է հանձնել բնակարանների բանալիներն ու վկայագրերը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նշել է, որ զինծառայողների բնակարանային պայմանների բարելավումը մշտապես հանրապետության ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում է, և ամեն ինչ արվում է, որպեսզի զինծառայողները, իրենց թիկունքում զգալով պետական հոգածությունը և զերծ լինելով կենցաղային խնդիրներից, բարեխղճորեն կատարեն ծառայողական պարտականությունները:
Բացման արարողությունից հետո պաշտպանության նախարարը շրջել է բնակարաններով:
Ծանոթանալով կատարված շինարարական աշխատանքներին` Սեյրան Օհանյանը գոհունակությամբ արձանագրել է, որ ստեղծված պայմանները լիովին համապատասխանում են շինարարական արդի չափանիշներին:

The Armenian government and Defense Ministry give priority to the improvement of housing conditions of servicemen. Numerous residential buildings were put into service in recent years.
The opening ceremony of a new building took place in the border village of Khachik, Vayots Dzor province yesterday. Families of nine servicemen received apartments, the press service of Defense Ministry reported.
Congratulating the servicemen and their family members, Defense Minister Seyran Ohanian handed them the apartment keys and certificates.
In his words, the problem of housing conditions of Armenian servicemen is at the center of the authorities’ attention and everything is done so that servicemen can feel that the state cares about them and tries to ease their problems.
Following the opening ceremony the minister familiarized himself with the construction work and said that the living conditions are in line with modern standards.