Սերժ Սարգսյանն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ Նախագահի մամլո գրասենյակից:
Հանդիպման ընթացքում Նիկոլայ Բորդյուժան Հանրապետության նախագահին ներկայացրել է այսօր Երևանում կայացած ՀԱՊԿ ռազմատնտեսական համագործակցության միջպետական հանձնաժողովի 11-րդ նիստի արդյունքները, խոսել ս.թ. հոկտեմբերի 1-4-ը Հայաստանում անցկացվող «Կանալ-Կավկազ‰» լոկալ հակաթմրանյութային գործողության մասին, որի միջազգային համակարգող շտաբը տեղակայված է Երևանում: ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարն անդրադարձել է նաև Երևանում կազմակերպության ակադեմիայի գործունեությանն առնչվող հարցերին:

Президент Армении Серж Саргсян принял генсека ОДКБ Николая Бордюжу
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Николая Бордюжу. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Согласно информации, Н.Бордюжа представил президенту Армении С.Саргсяну результаты состоявшегося в Ереване 11-го заседания Межгосударственной комиссии по военно-экономическому сотрудничеству (МКВЭС) государств-членов ОДКБ.
Генсек ОДКБ обратился также к теме проходящей в эти дни (1-4 октября) локальной операции по борьбе с наркотиками «Канал-Кавказ», международный координационный штаб которого размещен в Ереване. Н.Бордюжа обговорил и вопросы, касающиеся открытия Академии ОДКБ в Ереване.