Սերժ Սարգսյան. Կառավարությունը կաջակցի «Ռոստելեկոմի» հետագա ծրագրերին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ռուսական առաջատար ընկերություններից մեկի՝ «Ռոստելեկոմի» պատվիրակությանը՝ ընկերության նախագահ Սերգեյ Կալուգինի գլխավորությամբ:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ «Ռոստելեկոմի» նախագահը Հանրապետության Նախագահին ներկայացրել է Հայաստանում իր գլխավորած ընկերության ներդրումային ծրագրերը, քննարկել նաև զարգացմանն ուղղված հետագա նախագծերը: Սերգեյ Կալուգինը գոհունակությամբ է խոսել հայաստանյան շուկայում «Ռոստելեկոմի» ընթացիկ գործունեության մասին:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ողջունել է ընկերության գործունեությունը մեր երկրում և ընդգծել, որ «Ռոստելեկոմի» հետագա ծրագրերի իրականացման գործում ՀՀ կառավարությունը և պետական այլ մարմինները, անհրաժեշտության դեպքում, կցուցաբերեն հնարավոր աջակցություն:

Президент Армении: Правительство окажет содействие программам «Ростелеком»
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял делегацию одной из ведущих российских компаний – ОАО «Ростелеком», возглавляемую президентом Сергеем Калугиным.
Как сообщает пресс-служба президента Армении, Сергей Калугин представил главе государства инвестиционные программы возглавляемой им компании, а также обсудил дальнейшие проекты развития. Сергей Калугин с удовлетворением отметил текущую деятельность компании «Ростелеком» на армянском рынке.
Президент Серж Саргсян приветствовал деятельность компании в Армении и подчеркнул, что правительство и другие государственные органы в случаи необходимости окажут посильное содействие.