Սերժ Սարգսյան. Կառավարությունը կաջակցի «Ռոստելեկոմի» հետագա ծրագրերին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ռուսական առաջատար ընկերություններից մեկի՝ «Ռոստելեկոմի» պատվիրակությանը՝ ընկերության նախագահ Սերգեյ Կալուգինի գլխավորությամբ:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ «Ռոստելեկոմի» նախագահը Հանրապետության Նախագահին ներկայացրել է Հայաստանում իր գլխավորած ընկերության ներդրումային ծրագրերը, քննարկել նաև զարգացմանն ուղղված հետագա նախագծերը: Սերգեյ Կալուգինը գոհունակությամբ է խոսել հայաստանյան շուկայում «Ռոստելեկոմի» ընթացիկ գործունեության մասին:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ողջունել է ընկերության գործունեությունը մեր երկրում և ընդգծել, որ «Ռոստելեկոմի» հետագա ծրագրերի իրականացման գործում ՀՀ կառավարությունը և պետական այլ մարմինները, անհրաժեշտության դեպքում, կցուցաբերեն հնարավոր աջակցություն:

Armenian President Serzh Sargsyan received today the delegation of Rostelecom OJSC – Russia’s leading long-distance telephony provider. The delegation was led by the company’s President Sergei Kalugin.
According to the presidential press service, Sergei Kalugin informed the Armenian president about the investment programs of their company and also discussed further development projects.
Serzh Sargsyan welcomed the company’s activities in Armenia, stressing that the government and other state bodies will provide assistance if necessary.