Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Ֆրանսիա-Արցախ Բարեկամության շրջանակի խոսնակին
Հոկտեմբերի 5-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Ստեփանակերտ ժամանած Ֆրանսիա-Արցախ Բարեկամության շրջանակի խոսնակ, Ֆրանսիայի խորհրդարանի պատգամավոր Ֆրանսուա Ռոշբլուանին: Այս մասին հաղորդում է ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Բարեկամության շրջանակի գործունեության ուղղությունները, ինչպես նաև տարբեր բնագավառներում, մասնավորապես, քաղաքական, մշակութային և կրթական ոլորտներում Ֆրանսիայի և Արցախի միջև համագործակցության հնարավորություններն ու հեռանկարները:
Հյուրի խնդրանքով ԱԳ նախարարն անդրադարձել է նաև Ադրբեջանի և Լեռնային Ղարաբաղի միջև հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի ներկա փուլին:

Глава МИД НКР принял председателя Круга дружбы Франция-Арцах
Министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян сегодня принял прибывшего в Степанакерт председателя Круга дружбы Франция-Арцах, депутата Национального собрания Франции Франсуа Рошблуана. Об этом сообщает пресс-служба МИД НКР.
В ходе встречи были обсуждены направления деятельности Круга дружбы, а также возможности и перспективы сотрудничества между Францией и Арцахом в различных областях, в частности, в политической, культурной и образовательной сферах.
По просьбе гостя министр иностранных дел также представил нынешний этап мирного урегулирования конфликта между Азербайджаном и Нагорным Карабахом.