«Քաղաքային տրանսպորտի վիճակը մոտ է հոգեվարքին»
Հասարակական տրանսպորտի գների բարձրացման լուրջ հիմքեր չկան, պարզապես գծի տերերն ուզում են գերշահույթ ստանալ: Լրագրողների հետ հանդիպմանը, խոսելով ուղեվարձի բարձրացման մասին, նման կարծիք հայտնեց Հանրային խորհրդի ձեռնարկատիրության և սպառողների շահերի պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Արշակ Սադոյանը:
«Եթե գծի տերերը գլուխ են կոտրում, որ իրենց գծերից չզրկվեն, և ամեն ինչ անում են, որ մի հատ էլ ավել գիծ ձեռք բերեն, դա նշանակում է, որ այն շահութաբեր է և հիմա էլ գերշահութաբեր դարձնելու կարիք չկա»,- ասաց Սադոյանը:
Հասարակական տրանսպորտի վիճակի մասին խոսելով` Ա. Սադոյանը նշեց, որ անհրաժեշտ է ներմուծել ոչ թե մեծ չափի, այլ` փոքր ավտուբուսներ, որպեսզի  խցանումները քիչ լինենք. «Երևանում պետք են փոքր ավտոբուսներ կամ բարձր միկրոավտուբուսներ, որոնք ավելի հարմարավետ են»:
Ասուլիսին մասնակից «Հայաստանի սպառողների ասոցիացիա» ՀԿ նախագահ Արմեն Պողոսյան էլ իր հերթին ասաց, որ քաղաքային տրանսպորտի վիճակը մոտ է հոգեվարքին:
Տրասնպորտի նկատմամբ, բանախոսի կարծիքով, տրամաբանված տնտեսական քաղաքականություն չի վարվում, իսկ ելքը, ըստ նրա, մետրոպոլիտենի նոր կայարաններ կառուցելն է:

А.Садоян: Серьезных оснований для повышения тарифов на транспорт нет
Серьезных оснований для повышения цен на проезд в общественном транспорте нет, просто собственники маршрутных линий хотят получить сверхприбыль. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами председатель комиссии по вопросам предпринимательства и защите прав потребителей Общественного совета Армении Аршак Садоян.
«Если владельцы маршрутных линий идут на все, чтобы не потерять свой бизнес, значит, он прибыльный. Сейчас они хотят сделать этот бизнес сверхприбыльным», - сказал А.Садоян.
Касаясь ситуации с общественным транспортом, А.Садоян отметил, что необходимо импортировать малогабаритные автобусы, чтобы не усугублять проблему перегруженности улиц в столице. «В Ереване нужны автобусы малой вместимости или более удобные микроавтобусы с высокой крышей», - сказал А.Садоян.
Другой участник встречи, председатель общественной организации «Ассоциация потребителей Армении» Армен Погосян в свою очередь заявил, что ситуация с городским транспортом близка к катастрофе.
Как отметил А.Погосян, в сфере транспорта не проводится последовательной экономической политики. По мнению А.Погосяна, выход из создавшейся ситуации – в строительстве новых станций метрополитена.