Սամվել Նիկոյան. Բարեփոխումները պարտադրված չեն, դրանք անհրաժեշտություն են
«Մենք բարեփոխումների մեծ գործընթացը սկսեցին ոչ թե նրա համար, որ դա մեզանից պահանջում էին, այլ որովհետև դա մեզ էր անհրաժեշտ է»,- Aysor.am-ի հարցին, թե արդյոք Մաքսային միությանն անդամակցելուց հետո Հայաստանը կշարունակի՞ բարեփոխումների ակտիվ պրոցեսը, պատասխանեց ԱԺ նախկին նախագահ Սամվել Նիկոյանը:
Նա նշեց, որ բարեփխումների ու դրանց շարունակականության անհրաժեշտության մասին երկրի Նախագահը նաև խոսել է ԵԽԽՎ բարձր ամբիոնից՝ հավաստիացնելով, որ ոչինչ չի կարող խոչընդոտել արմատական բարեփոխումների իրականացման գործընթացին. դա բխում է մեր շահերից:
«Վերջին տարիներին այս հարցում մեծ աշխատանքներ են տարվել և իշխանությունը հետևողական է լինելու»,- հավելեց Նիկոյանը:

“We launched the process of big reforms not because someone demanded reforms from us, but because such reforms were necessary,” the former speaker of the Armenian parliament Samvel Nikoyan said when asked by Aysor.am if Armenia will continue the reform process after its entry into the Customs Union.
According to Nikoyan, in his recent speech in the PACE, President Serzh Sargsyan also stressed the necessity of continuing the reforms. He gave his assurances that nothing may become an obstacle to the process of reforms as reforms stem from Armenia’s interests.
“Huge work was done in recent years, and the authorities will be consistent in this matter,” S. Nikoyan noted.