Շվեյցարիայում կայացել է Իրանի և Հայաստանի խորհրդարանի նախագահների հանդիպում
Իրանը Հայաստանին համարում է մտերիմ բարեկամ և եղբայրական երկիր: Այդ մասին, իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ, Ժնևի միջխորհրդարանական վեհաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հետ ունեցած հանդիպման ժամանակ ասել է ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանին:
Իրանի խորհրդարանի ղեկավարը, դրական գնահատելով հայ-իրանական հարաբերությունների զարգացումը, մասնավորապես նշել է. «Ոչ մի ուժ չի կարող վնաս հասցնել երկկողմ հարաբերություններին, որոնք ուղղված են դեպի զարգացում: Իրանը Հայաստանին համարում է մտերիմ բարեկամ և եղբայրական երկիր: Երկու երկրենրի տնտեսական և խորհրդարանական հարաբերությունները միշտ գտնվելու են զարգացման վիճակում»:
Հայաստանի ԱԺ նախագահն էլ իր հերթին, ողջունելով երկու երկների պաշտոնյաների միջև տեղի ունեցող հանդիպումները, հավելել է. «Մենք Իրանի ժողովրդի ուրախությամբ ուրախանում, տխրությամբ՝ տխրում ենք: Անհրաժեշտ է, որպեսզի երկկողմ հարաբերություններն առավել զարգանան»:

В Швейцарии состоялась встреча председателей парламентов Ирана и Армении
Иран считает Армению близким другом и братской страной. Как передает иранское информагентство «ИСНА», об этом заявил председатель парламента Ирана (Меджлиса) Али Лариджани в ходе встречи со спикером Национального Собрания Армении Овиком Абраамяном на полях 129-й ассамблеи Межпарламентского союза в Женеве.
Председатель парламента Ирана, положительно оценив развитие армяно-иранских отношений, в частности, отметил: «Никакая сила не сможет причинить ущерб двусторонним отношениям, направленным на развитие. Иран считает Армению близким другом и братской страной. Экономические и межпарламентские отношения двух стран будут развиваться всегда».
Спикер парламента Армении, в свою очередь, приветствуя встречи между должностными лицами двух стран, добавил: «Нас радуют радости народа Ирана, и печалят его невзгоды. Необходимо, чтобы двусторонние отношения развивались и дальше».