ԼՂՀ ԱԳՆ-ն ընդունել է ՀՀ ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոցի ուսանողներին
Նախօրեին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է ճանաչողական այցով Ստեփանակերտ ժամանած Հայաստանի Հանրապետության ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոցի ուսանողների պատվիրակությանը` դպրոցի տնօրեն Վահե Գաբրիելյանի գլխավորությամբ:
Ողջունելով դիվանագիտական դպրոցի նախաձեռնությունը՝ կազմակերպելու ամենամյա այցեր, արտաքին գործերի նախարարը նշել է, որ դրանք արդեն ավանդական բնույթ են ստացել, և համոզմունք է հայտնել, որ նման այցերը թույլ են տալիս ապագա դիվանագետներին ավելի ճշգրիտ և մանրամասն կարծիք կազմել Արցախի քաղաքական, տնտեսական և մշակութային կյանքի մասին:
Կարեն Միրզոյանը դիվանագիտական դպրոցի ուսանողներին ներկայացրել է ԼՂՀ արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղությունները, նախարարության առջև դրված խնդիրները, ԼՂՀ ԱԳՆ կառուցվածքն ու գործառույթները։
ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը պատասխանել է մասնակիցների բազմաթիվ հարցերին:
Հանդիպման վերջում նախարար Կարեն Միրզոյանը պարգևատրել է Վահե Գաբրիելյանին ԼՂՀ ԱԳՆ 20 ամյակին նվիրված հոբելյանական հուշամեդալով։

МИД НКР принял студентов Дипломатической школы МИД Армении
7 октября министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян принял прибывшую в Степанакерт с ознакомительным визитом делегацию студентов Дипломатической школы МИД Республики Армения, возглавляемую директором Ваге Габриеляном.
Приветствовав инициативу дипломатической школы по организации ежегодных визитов, министр иностранных дел отметил, что они уже приобретают традиционный характер и выразил уверенность, что подобные визиты позволяют будущим дипломатам формировать более точное и детальное представление о политической, экономической и культурной жизни Арцаха.
Карен Мирзоян представил студентам Дипломатической школы основные направления внешней политики НКР, задачи, стоящие перед министерством, структуру и функции МИД НКР.
Министр иностранных дел НКР Карен Мирзоян ответил на многочисленные вопросы участников встречи.
В конце встречи министр Карен Мирзоян наградил Ваге Габриеляна юбилейной памятной медалью, посвященной 20-летию МИД НКР.