Գագիկ Մելիքյան. Բաքվի կորուստներն անդառնալի կլինեն
«Մեր երկիրը, կարելի է ասել, մշտապես գտնվում է պատերազմի սպառնալիքի ներքո, ընդ որում՝ Ադրբեջանից հնչող սպառնալիքները վերջին 20 տարիների ընթացքում չեմ նվազել, ավելին, դրանք մշտապես աճում են: Այդ է պատճառը, որ մենք պետք է մշտապես պահպանեք զգոնությունը ու համախմբված գործենք»,- Aysor.am-ի հետ զրույցում, մեկնաբանելով ՀՀ-ում անցկացվող մասշտաբային մարզումները, ասաց ՀՀԿ խորհրդի անդամ Գագիկ Մելիքյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ զինված ուժերի զարգացման ծրագրի համաձայն` հոկտեմբերի 7-9-ը ՀՀ պետական և ռազմական կառավարման մարմինների հետ մեկնարկել են «Արձագանք-2013» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային մարզումներ` «Պետության բարձրագույն պաշտոնատար անձանց աշխատանքը ռազմաքաղաքական որոշումների կայացման ժամանակ» թեմայով:
Նրա խոսքով՝ սպառնալիքների դեմն առնելու համար անհրաժեշտ է միշտ ատրաստ լինել դրանց դիմագրավվելուն, իսկ այդ տեսանկյունից պետական մարմինների ու հասարակության ներդաշնակությունը շատ կարևոր է:
«Եթե Ադրբեջանը փորձի ևս մեկ անգամ պատերազմ սանձազերծել, այս անգամ արդեն նրա կորուստները անդառնալի կլինեն»,- եզրափակեց Գագիկ Մելիքյանը:

Gagik Melikian: Baku will suffer irretrievable losses in case of new war
“Our country constantly faces the danger of war. In the past 20 years, the threats voiced by Azerbaijan have not declined. On the contrary, they are increasing. For this reason we should display vigilance and act jointly,” the member of the Republican Party of Armenia (HHK) Board Gagik Melikian told the correspondent of Aysor.am when commenting on the large-scale command and staff exercises held in Armenia.
In accordance with the development plan of the Armenian Armed Forces, ‘Response 2013’ command and staff exercises took place on October 7-9.
In the words of Melikian, in order to deter the threats, one should be prepared to counter them and from this point of view, consistency of actions of state bodies and society is essential.
“If Azerbaijan makes an attempt to unleash a war again, this time its losses will be irretrievable,” Gagik Melikian said.