Մարտենսն անուրանալի ավանդ ունի ԵԺԿ կայացման հարցում. Նախագահի ցավակցականը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Եվրոպայի ժողովրդական կուսակցության նախագահ Վիլֆրիդ Մարտենսի ընտանիքին, մտերիմներին և ԵԺԿ համայնքի բոլոր անդամներին՝ Վիլֆրիդ Մարտենսի մահվան կապակցությամբ: Սերժ Սարգսյանը զորակցություն է հայտնել պարոն Մարտենսի ընտանիքին և մտերիմներին, իսկ ԵԺԿ համայնքի անդամներին մաղթել տոկունություն և ոգու արիություն: Այս մասին հայտնում են եկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
«Վիլֆրիդ Մարտենսն անուրանալի ավանդ ունի Եվրոպայի ամենամեծ քաղաքական ընտանիքի՝ Եվրոպայի ժողովրդական կուսակցության հիմնադրման, կայացման և բազում հաջողությունների հարցում:
Բարձր ենք գնահատում Վիլֆրիդ Մարտենսի ներդրումը և համակողմանի աջակցությունը Հայաստանի՝ եվրոպական մերձեցման գործընթացում: Մասնավորապես, անուրանալի են պարոն Մարտենսի հետևողական ջանքերը համաեվրոպական մեծ ժողովրդականություն վայելող Եվրոպայի ժողովրդական կուսակցությանը Հայաստանի հանրապետական կուսակցության, ինչպես նաև հայաստանյան երկու այլ քաղաքական կուսակցությունների անդամակցության գործում:
Հարազատ դարձած քաղաքական գործիչ Վիլֆրիդ Մարտենսի անունը մեկընդմիշտ կմնա Հայաստանի և հայ ժողովրդի բարեկամների շարքում»,-ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Armenian president offers condolences on death of Wilfried Martens
Armenian President Serzh Sargsyan sent today a telegram of condolence to the family and relatives of President of the European People’s Party (EPP) Wilfried Martens and the EPP members in connection with the death of Wilfried Martens, the presidential press service said.
“Wilfried Martens made an indisputable contribution to the foundation and formation of Europe’s largest political family – the European People’s Party.
We highly appreciate Wilfried Martens’ contribution to and support of Armenia’s European integration. In particular, he made indisputable consistent efforts so that the Republican Party of Armenia and two other political parties of Armenia would join the European People’s Party that enjoys great popularity throughout Europe.
The name of political figure Wilfried Martens who became so dear will remain among the names of friends of Armenia and the Armenian people,” the president’s telegram reads.