Նախագահին հավատարմագրերն է հանձնել ՀՀ-ում Թուրքմենստանի նորանշանակ դեսպանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Թուրքմենստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գուրբաննազար Նազարովը:
Հանրապետության Նախագահը շնորհավորել է դեսպանին և հաջողություններ մաղթել երկու բարեկամ պետությունների միջև հարաբերությունների ամրապնդման ու զարգացման գործում: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Զրուցակիցները երկուստեք գոհունակությամբ են խոսել վերջին տարիներին հաճախակի դարձած հայ-թուրքմենական տարբեր մակարդակի փոխայցելությունների և դրանց արդյունքում միջպետական հարաբերություններում նկատելի աշխուժության մասին: Այդ համատեքստում Թուրքմենստանի դեսպանը կարևորել է ՀՀ Նախագահի հրավերով անցած տարի Թուրքմենստանի Նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի պաշտոնական այցը Հայաստան և երկու երկրների նախագահների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ուղղությամբ հետևողական աշխատանքը:
Դեսպան Նազարովը վստահեցրել է, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում ջանք չի խնայի առավել խորացնելու և նոր թափ հաղորդելու հայ-թուրքմենական քաղաքական երկխոսությանն ու տարբեր ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցությանը:

Новый посол Туркменистана вручил президенту Армении верительные грамоты
Новоназначенный Чрезвычайный и Полномочный посол Туркменистана в Армении Гурбанназар Назаров вручил сегодня президенту Армении Сержу Саргсяну свои верительные грамоты. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Президент Серж Саргсян поздравил посла с назначением, пожелав ему успехов в деле укрепления и развития отношений между двумя дружественными странами.
Собеседники с удовлетворением отметили ставшие частыми в последние годы армяно-туркменские визиты на различных уровнях и значительную активизацию межгосударственных отношений в результате этого.
В данном контексте посол отметил важность официального визита президента Туркменистана в Армению в прошлом году и последовательной работы по реализации договоренностей, достигнутых в ходе переговоров.
Посол Назаров заверил, что приложит усилия для максимального углубления армяно-туркменских отношений, придания нового стимула армяно-туркменскому политическому диалогу и взаимовыгодному сотрудничеству в различных сферах.