Գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանը համաձայնել է ընդունել համաներման առաջարկը
Խարդախության մեջ մեղադրվող պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանի գործով այսօրվա դատական նիստի ընթացքում հետաձգվել է Վ. Ավետիսյանի փաստաբան Ա. Զաքարյանի միջնորդության քննարկումը` խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ:
Այս մասին Aysor.am-ի թղակցի հետ զրույցում ասաց Ա. Զաքարյանը: Նրա խոսքով` դատական նիստի սկզբում ազատամարտիկները մտել են նիստերի դահլիճ, սակայն երբ իմացել են, որ նիստը դռնփակ է, դուրս են եկել դահլիճից:
Ա. Զաքարյանը նշեց, որ Վ. Ավետիսյանը համաձայնել է ընդունել համաներման առաջարկը:
Հիշեցնենք, որ Վ. Ավետիսյանը ձերբակալվել է ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում՝ ՀՀ քր. օր-ի 178 հոդ. 2-րդ մասի 2-րդ կետով նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով (խարդախություն՝ խոշոր չափերով):

At the court hearing today on the case of reserve Colonel Volodya Avetisian, the discussion of lawyer A. Zakarian’s petition for changing the defendant’s measure of restraint was postponed. A. Zakarian informed Aysor.am about that. In his words, Karabakh war veterans entered the courtroom at the beginning of the sitting, but they left after learning that it was a closed-door sitting.
The lawyer said that V. Avetisian has agreed to accept the amnesty offer.
Let us remind you that Volodya Avetisian was arrested by Armenian Defense Ministry’s Investigation Service on suspicion of the crime covered by the Criminal Code’s Article 178 part 2 point 2 (fraud).