Գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանը համաձայնել է ընդունել համաներման առաջարկը
Խարդախության մեջ մեղադրվող պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանի գործով այսօրվա դատական նիստի ընթացքում հետաձգվել է Վ. Ավետիսյանի փաստաբան Ա. Զաքարյանի միջնորդության քննարկումը` խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ:
Այս մասին Aysor.am-ի թղակցի հետ զրույցում ասաց Ա. Զաքարյանը: Նրա խոսքով` դատական նիստի սկզբում ազատամարտիկները մտել են նիստերի դահլիճ, սակայն երբ իմացել են, որ նիստը դռնփակ է, դուրս են եկել դահլիճից:
Ա. Զաքարյանը նշեց, որ Վ. Ավետիսյանը համաձայնել է ընդունել համաներման առաջարկը:
Հիշեցնենք, որ Վ. Ավետիսյանը ձերբակալվել է ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում՝ ՀՀ քր. օր-ի 178 հոդ. 2-րդ մասի 2-րդ կետով նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով (խարդախություն՝ խոշոր չափերով):

Володя Аветисян согласился принять предложение об амнистии
Сегодня в ходе судебного заседания по делу ветерана карабахской войны, полковника запаса Володи Аветисяна, обвиняемого в мошенничестве, было отложено обсуждение ходатайства адвоката В.Аветисяна – Ара Закаряна об изменении меры пресечения.
Об этом в беседе с корреспондентом Aysor.am сообщил Ара Закарян. По его словам, в начале судебного заседания в зал заседаний вошли ветераны карабахской войны, однако, узнав, что заседание проходит в закрытом режиме, они покинули зал суда.
Адвокат отметил, что Володя Аветисян согласился принять предложение об амнистии.
Напомним, в рамках расследуемого в следственной службе Минобороны Армении уголовного дела полковнику запаса Володе Аветисяну предъявлено обвинение по п.2 ч.2 ст.178 Уголовного кодекса Армении (мошенничество в особо крупном размере). В его отношении избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.