Բակո Սահակյանը ժամանել է Ֆրանսիա
Նույն օրը Նախագահը Լիոն քաղաքում հանդիպել է տեղի հայկական միությունները համակարգող խորհրդի մի խումբ անդամների հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախ-Սփյուռք փոխգործակցության ամրապնդմանն առնչվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է Սփյուռքում գործող կազմակերպությունների հետ կայուն կապերի հաստատումը և համակարգված աշխատանքի իրականացումը` հավելելով, որ դրա համար կան բոլոր անհրաժեշտ նախադրյալները:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը, Ֆրանսիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիգեն Չիտեչյանը, Ֆրանսիայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գեւորգյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

NKR president on visit to France
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian went on a working visit to France today. In Lyons, he met with a group of members of the coordinating council of local Armenian unions, according to the press service of the NKR president.
Issues related to promotion of cooperation between Artsakh and the Diaspora were discussed at the meeting.
Bako Sahakian underlined the importance of establishing stable relations and doing coordinated work with Diaspora-based organizations, adding there are all the prerequisites for this.