Նոր նշանակումներ գլխավոր դատախազությունում
ՀՀ գլխավոր դատախազի` 2013 թվականի հոկտեմբերի 11-ի հրամանով Գագիկ Խաչիկյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության կոռուպցիոն և կազմակերպված հանցագործությունների գործերով վարչության պետ` ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի պաշտոնից, իսկ ՀՀ գլխավոր դատախազի` 2013թ. հոկտեմեբրի 10-ի հրամանով` Կորյուն Փիլոյանն ազատվել էր ՀՀ գլխավոր դատախազության կոռուպցիոն և կազմակերպված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի պաշտոնից` սեփական դիմումի համաձայն: Այս մասին հայտնում են գլխավոր դատապազության լրատվական ծառայությունից:
ՀՀ գլխավոր դատախազի` հոկտեմբերի 11-ի մեկ այլ հրամանով Արտակ Հարությունյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետ` ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության մարմիններում քննվող և կիբերհանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնից:

Reshuffle continues in Prosecutor’s Office
By an October 11, 2013 order of Armenian Prosecutor General, Gagik Khachatrian has been appointed head of the Corruption and Organized Crime Department of the Prosecutor General’s Office, being relived of his post as head of the Department on Crimes against Individual, the press service of the Prosecutor General’s Office reported.
By another order of October 11, 2013, of Armenian Prosecutor General, Artak Harutyunian has been appointed head of the Department on Crimes against Individual of the Prosecutor General’s Office, being relieved of his post as deputy head of the Prosecutor Office’s Department on Crimes Investigated in National Security Bodies and Cybercrimes.