Խաչիկ Ասրյանը կատակ է արել
ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի փոխնախարար Խաչիկ Ասրյանը նախօրեին հայտարարել էր, թե Զարուհի Փոստանջյանին պետք է խարույկի վրա կենդանի այրել:
Երեկ ՀՔԾ լրատվության պետ Միքայել Ահարոնյանից «Ժողովուրդը» հետաքրքրվել է` այդյոք ՀՔԾ-ն պատրաստվում է իրավական ընթացք տալ փոխնախարարի` ըստ էության բռնության կոչ պարունակող այդ հայտարարություններին: Պարզվեց` ոչ: «Իրական է սպառնալիքը, թե ոչ` որոշվում է օբյեկտիվ իրականության գնահատմամբ: Ակնհայտ է, որ փոխնախարարի կողմից ԱԺ պատգամավորին խարույկի վրա այրելու սպառնալիքը չի կարող իրական համարվել: Խ. Ասրյանի կողմից հնչեցրած սպառնալիքի ոչ իրական լինելու մասին է վկայում նաև հոկտեմբերի 11-ին նրա կողմից արած հայտարարությունը այն մասին, որ իր խոսքերը բացառապես փոխաբերական իմաստ են արտահայտել»,- ասել է Ահարոնյանը:
Երեկ Ասրյանը հայտարարություն է տարածել, թե ինքը Փոստանջյանին խարույկի վրա այրելու մասին հայտարարություններն անելիս նկատի է ունեցել ոչ թե պատգամավորի մարմինը, այլ գործն այրելը: Իսկ մինչ այդ Փոստանջյանը նամակով դիմել է ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանին` խնդրելով ապահովել իր ու իր ընտանիքի անվտանգությունը:

Zhoghovurd: Khachik Asrian meant it as a joke
Deputy Minister of Sport and Youth Affairs Khachik Asrian declared recently that MP Zaruhi Postanjian should be burned alive in a bonfire.
‘Zhoghovurd’ paper asked yesterday spokesman for Armenia’s Special Investigation Service (SIS) Mikael Aharonian if SIS intends to start proceedings as the deputy minister’s statements in fact contained a call for violence. Aharonian answered in the negative. “It is necessary to assess objective reality to decide whether it was a threat or not. It is obvious that the deputy minister’s threat to burn the MP in a bonfire cannot be considered as real. Besides, Khachik Asrian declared on October 11 that his words had a figurative sense,” Aharonian said.
Yesterday Asrian issued a statement saying that his statements about burning Ms. Postanjian in a bonfire were allegedly related to her deeds, rather than her body. Prior to that Z. Postanjian sent a letter to Armenian Police Chief Vladimir Gasparian, asking him to ensure security of her family and her own security.