«Արցախը շահագրգռված է Բելգիայի և գործարար հատվածի հետ կապերի զարգացմամբ»
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Բրյուսել քաղաքում մասնակցել է Բելգիա-Հայաստան առևտրային պալատի կողմից կազմակերպված կլոր սեղանին և հանդիպել բելգիացի մի խումբ գործարարների հետ:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ իր խոսքում նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Արցախը շահագրգռված է Բելգիայի և նրա գործարար հատվածի հետ կապերի զարգացման ու ընդլայնման մեջ՝ Բելգիան դիտարկելով որպես քաղաքակիրթ աշխարհի ներկայացուցիչ և բարձր բիզնես կուլտուրա ունեցող երկիր, որի հետ փոխգործակցությունը օգտակար կլինի ինչպես մեր երկրի, այնպես էլ Բելգիայի գործարար շրջանակների համար` հաշվի առնելով Արցախում գործող լիբերալ հարկային դաշտը, էժան և որակյալ աշխատուժի և հարուստ բնական պաշարների առկայությունը, բնակչության կարգապահ և օրինապաշտ լինելը:
Արցախի տնտեսական ներուժի և ներդրումային ծրագրերի մասին համապատասխան ներկայացումով հանդես է եկել փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը:

Б.Саакян: Арцах заинтересован в развитии связей с деловыми кругами Бельгии
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня в Брюсселе принял участие в круглом столе, организованном Бельгийско-армянской торговой палатой, и встретился с группой бельгийских предпринимателей. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
В своем слове президент Б.Саакян отметил, что Арцах заинтересован в развитии и расширении связей с Бельгией и ее деловыми кругами, рассматривая Бельгию в качестве представителя цивилизованного мира и страну с высокой бизнес-культурой, сотрудничество с которой будет полезным как для НКР, так и для Бельгии, учитывая действующее в Арцахе либеральное налоговое поле, наличие качественной и дешевой рабочей силы, богатых природных ресурсов, дисциплинированного и законопослушного населения.
Вице-премьер НКР Артур Агабекян представил соответствующую презентацию о экономическом потенциале и инвестиционных программах Арцаха.