Բակո Սահակյանը հանդիպել է «Հայաստանի եվրոպական ընկերներ» ՀԿ անդամներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Բրյուսելում հանդիպում է ունեցել «Հայաստանի եվրոպական ընկերներ» կազմակերպության մի խումբ անդամների հետ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են մի շարք համատեղ ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել կազմակերպությանը Արցախին սատարելու համար՝ նշելով, որ այդ աշխատանքը պահանջված է և հանդիսանում է բարեկամության գործնական դրսևորում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

NKR president meets EuFoA members
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian met today in Brussels with a group of members of European Friends of Armenia (EuFoA) NGO, the press service of the NKR president said.
Issues related to the implementation of joint projects were discussed at the meeting. Bako Sahakian expressed his gratitude to EuFoA members for their assistance to Artsakh, calling it a practical manifestation of friendship.
Among the meeting participants were Deputy Prime Minister of the NKR Arthur Aghabekian, Foreign Minister Karen Mirzoyan, other officials.