Բիձինա Իվանիշվիլի. Շատ եմ սիրում հայերին և երբեք չեմ թաքցրել դա
Ես շատ եմ սիրում հայերին և երբեք չեմ թաքցրել դա: Այս մասին Վրաստանի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլին ասել է Ախալքալաքում` «Վրացական երազանք» կուսակցության նախագահի թեկնածու Գեորգի Մարգվելաշվիլիին ներկայացնելիս` հարղոդում է «Грузия Онлайн»-ը:
«Շատ ուրախ եմ, որ այսօր ձեզ հետ եմ և ցանկանում են շնորհակալություն ասել մեր կողմնակիցներին: Տեսնում եմ, որ դուք սպասում եք նոր նախագահի, և դա անպայման կլինի Գեորգի Մարգվեշավիլին: Մենք իրականում եղբայրներ ենք, դուք Վրաստանի քաղաքացիներ եք, ինչպես և մենք, և սա նույնչափ նաև ձեր հայրենիքն է:
Վրաստանն ունի խնդիրներ: Մենք ունենք կորսված տարածքներ, խնդիրներ կան նաև ձեր հայրենիքում: Հույս ունեմ, որ մենք բոլորս կհաղթահարենք դրանք և արժանապատվորեն կկանգնենք վերածննդի ճանապարհին»,- ասել է Իվանիշվիլին:

Б.Иванишвили: Я очень люблю армян и никогда этого не скрывал
«Я очень люблю армян и никогда этого не скрывал», - заявил премьер-министр Грузии Бидзина Иванишвили в Ахалкалаки, представляя кандидата в президенты от партии «Грузинская мечта» Гиорги Маргвелашвили. Об этом сообщает «Грузия-Онлайн».
«Я очень рад, что сегодня я с вами, и хочу сказать большое спасибо нашим сторонникам. Я вижу, что вы ждете нового президента, и им обязательно станет Гиорги Маргвелашвили. Мы действительно братья, вы граждане Грузии, такие же, как и мы, это ваша родина», - сказал грузинский премьер.
Он также отметил, что у Грузии есть проблемы – потерянные территории, также проблемы есть у Армении. «Я надеюсь, что мы все вместе переступим через это и достойно встанем на дорогу, идущую к восстановлению», - заявил Иванишвили.