Եղնուկյանը ՄԻՊ-ին հայտնել է, որ «իրեն սպառնում և հետապնդում են»
Այսօր, Մարդու իրավունքների պաշտպան Կարեն Անդրեասյանը հրատապ կարգով ընդունել է քաղաքական և հասարակական ակտիվիստ Կարո Եղնուկյանին: Կարո Եղնուկյանը Օմբուդսմենին հայտնել է, որ անհանգստացած է սեփական անվտանգության համար, քանի որ ակտիվորեն մասնակցում է «Ազատագրենք հուշարձանն օլիգարխից» ակցիային: Այս մասին հայտնում են ՄԻՊ աշխատակազմից:
Նա Պաշտպանին հայտնել է նաև, որ «իրեն սպառնում և հետապնդում են, ինչպես նաև իր նկատմամբ սերմանում և հրահրում են ատելություն»: Կարո Եղնուկյանը համոզված է, որ նույն հետապնդման հետևանք է նաև, որ հոկտեմբերի 15-ին անհայտ անձինք վնասել են իր մեքենայի բոլոր չորս ընթացքային անվադողերը, ինչի մասին նա հաղորդում է ներկայացրել Ոստիկանություն:
Ի պաշտպանություն Կարո Եղնուկյանի՝ Օմբուդսմենի կողմից հրատապ գրություն է ուղարկվել ՀՀ Ոստիկանապետին:
Պաշտպան Կարեն Անդրեասյանը բազմիցս անդրադարձել է իրավապաշտպանների և հասարակական ակտիվիստների անվտանգության և առողջության ապահովման խնդիրներին: Օմբուդսմենը ևս մեկ անգամ հորդորում է Ոստիկանությանը հնարավորինս արդյունավետ կերպով ապահովել հասարակական և քաղաքական ակտիվություն դրսևորող բոլոր քաղաքացիների պատշաճ անվտանգությունը:

Karo Yeghnukian requests ombudsman’s protection
Armenian Ombudsman Karen Andreasian received today public and political figure, civic activist Karo Yeghnukian, according to the press service of the Office of Ombudsman.
Karo Yeghnukian told the ombudsman that he is concerned about his own security as he is an active participant in the protests staged by Let’s Liberate Monument from Oligarch initiative.
Yeghnukian said he is being threatened and ‘persecuted’. In his words, as a result of persecution, unknown persons punctured all four tires of his car on October 15, after which he filed a report to the police.
Based on Karo Yeghnukian’s statement, the ombudsman sent an urgent letter to Armenian Police Chief Vladimir Gasparian.