Հանրապետությունում ձվի դեֆիցիտը կշարունակվի
Ըստ «ժողովուրդի» տեղեկությունների՝ Հայաստանի ձու արտադրող ընկերությունները գազի և էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման պատճառով կրճատել են ձվի արտադրանքի ծավալները: Ավելին, ընկերություններ կան, որտեղ արդեն սկսվել է հավի մորթ: Թանկացումներից հետո ընկերությունները ստիպված պետք է ձուն վաճառեն 80-90 դրամով, ինչը դարձյալ եկամուտ չի բերի:
«Ժողովուրդի» տեղեկությունների համաձայն՝ տնտեսվարողները բիզնեսի այս տեսակի վախճանի մասին ահազանգը հնչեցրել են նաև պետական ատյաններում: Սակայն առայժմ պետականորեն ոչ մի քայլ չի ձեռնարկվում հարցի լուծման համար, ինչի պատճառով էլ տուժում է բնակչությունը, քանի որ հանրապետությունում դեռ շարունակվում է ձվի դեֆիցիտը:

Zhoghovurd: Egg shortage continues in Armenia
Poultry factories in Armenia have cut production of eggs due to the increase in gas and electricity prices, ‘Zhoghovurd’ says. Moreover, a slaughter of hens began at some poultry factories. Following the price hike, the companies have to sell eggs at 80-90 drams apiece, which is unprofitable.
According to the daily, economic entities expressed concern over the shortage of eggs. “No measures have been taken at the state level to solve the problem, as a result of which the population suffers since the shortage of eggs continues in the country,” the paper writes.