Հանրապետությունում ձվի դեֆիցիտը կշարունակվի
Ըստ «ժողովուրդի» տեղեկությունների՝ Հայաստանի ձու արտադրող ընկերությունները գազի և էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման պատճառով կրճատել են ձվի արտադրանքի ծավալները: Ավելին, ընկերություններ կան, որտեղ արդեն սկսվել է հավի մորթ: Թանկացումներից հետո ընկերությունները ստիպված պետք է ձուն վաճառեն 80-90 դրամով, ինչը դարձյալ եկամուտ չի բերի:
«Ժողովուրդի» տեղեկությունների համաձայն՝ տնտեսվարողները բիզնեսի այս տեսակի վախճանի մասին ահազանգը հնչեցրել են նաև պետական ատյաններում: Սակայն առայժմ պետականորեն ոչ մի քայլ չի ձեռնարկվում հարցի լուծման համար, ինչի պատճառով էլ տուժում է բնակչությունը, քանի որ հանրապետությունում դեռ շարունակվում է ձվի դեֆիցիտը:

Газета «Жоховурд»: В Армении продолжается дефицит куриных яиц
Газета «Жоховурд» пишет, что птицефабрики Армении из-за повышения тарифа на газ и электроэнергию сократили объемы производства яиц. Более того, есть птицефабрики, где уже начался забой кур. После подорожаний компании вынуждены продавать яйца по цене 80-90 драмов, что также нерентабельно.
По сведениям газеты, хозяйствующие субъекты выражали обеспокоенность в связи с подобным концом бизнеса также в государственных инстанциях. «Однако на государственном уровне до сих пор никаких мер для решения данного вопроса не предпринимается, из-за чего страдает население, поскольку в республике продолжается дефицит яиц», - отмечает газета «Жоховурд».