Սուրիկ Խաչատրյանը ներկայացավ դատարան ու հեռացավ
ՀՀ Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը ներկայացավ դատարան, հայտնեց իր անձնագրային տվյալները և հավաստեց, որ Մարտին Զիլֆուղարյանն իր կողմից լիազորվել է որպես իր ներկայացուցիչ: Նա գործում առկա անձնագրի պատճենների համարների տարբերությունը պատճառաբանեց նրանով, որ փոխել է անձնագիրը: Այս մասին հայտնում է «Փաստինֆոն»:
Մարտին Զիլֆուղարյանը միջնորդեց հայցադիմումում նշված հայցվորի անունը Սուրեն Խաչատրյանի փոխարեն համարել Սուրիկ Խաչատրյան: Պատասխանող Սամվել Հարությունյանի ներկայացուցիչ Մուշեղ Շուշանյանը հայտարարեց, որ հայցադիմումը դատարանի վարույթ է ընդունվել օրենքով սահմանված պահանջների խախտմամբ՝ դրանում չի նշված հայցվորի հայրանունը, չհաշված այն հանգամանքը, որ հայցվորը Սուրեն Խաչատրյանն է, իսկ նրա ներկայացուցիչ Մարտին Զիլֆուղարյանին լիազորած անձը՝ Սուրիկ Խաչատրյանը:
Ըստ ներկայացուցչի` վերոհիշյալը բավարար էր հայցադիմումը վերադարձնելու մասին որոշում կայացնելու համար: Երևանի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Անի Մխիթարյանի նախագահությամբ, որոշում ընդունեց ոչ պատշաճ փաստաթուղթը պատշաճ փաստաթղթով փոխարինելու մասին: Անճշտությունների պարզաբանումից հետո Ս.Խաչատրյանը հեռացավ դատարանից՝ վերստին լիազորելով իր ներկայացուցչին ներկայացնել իր շահերը: Հիշեցնենք, որ հայցվորը վիճարկում է 2013թ. հունիսի 12-ին «Առավոտ» օրաթերթում հրապարակված «Կրակել է իրենից հղի սիրուհու վրա և սպանել չծնված երեխային» վերտառությամբ հոդվածում տեղ գտած սպանության, ծանր մարմնական վնասվածքներ հասցնելու մասին հատվածները, որոնք, ըստ հայցվոր կողմի, զրպարտություն են: Հայցվորը պահանջում է իրեն պատճառված վնասի փոխհատուցում՝ 1,5 մլն դրամ չափով:

Syunik ex-governor appears in court
Former governor of Syunik province, Surik Khachatrian, appeared in court. He stated his passport data and said that Martin Zilfugharian has authority to represent his interests. Khachatrian explained the discrepancy in the numbers in a copy of his passport by the fact that he has changed his passport, according to PastInfo news agency.
Martin Zilfugharian petitioned the court to consider the name ‘Surik Khachatrian’ (instead of Suren Khachatrian, as was indicated in the statement of claim) as the plaintiff’s name.
According to the defendant - Samvel Harutyunian’s representative Mushegh Shushanian, the statement of claim was accepted for court examination in violation of requirements of the law: the plaintiff’s middle name was not indicated in it, and secondly, the plaintiff is Suren Khachatrian, whereas the person who gave a power of attorney to representative Martin Zilfugharian was Surik Khachatrian. In the opinion of Shushanian, the aforesaid is a sufficient cause to return the statement of claim.
The court of general jurisdiction of Yerevan’s Ajapniak and Davitashen administrative districts chaired by Judge Ani Mkhitarian made a decision about replacement of the improper document by a proper one. After the inaccuracies were clarified, S. Khachatrian left the courtroom, once again authorizing his representative to represent his interests in court.
We would remind you that the ex-governor of Syunik province filed a suit in connection with the article “He shot his pregnant mistress and killed unborn child” published in the June 12, 2013 issue of Aravot paper. According to the plaintiff, the information about the murder and the infliction of severe injuries is libel. He seeks 1.5 million AMD as compensation for damage.