Զարուհի Փոստանջյան. «Ո՞վ կարող է ինձ ճնշել, ռուսական կողմին ես եմ ճնշել»
Սերժ Սարգսյանին հարց տալու նախորդ օրը Զարուհի Փոստանջյանը ԵԽԽՎ պլենար նիստի ժամանակ որոշած է եղել «ջախջախիչ» հակապուտինյան հարց տալ ՌԴ Պետդումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինին, սակայն չի տվել:
«Հրապարակը» փորձել է ճշտել` ինչու: «ԵՍ Նարիշկինի հետ հանդիպում, զրույց եմ ունեցել, պարզաբանում եմ պահանջել, հրապարակավ հարց չեմ հնչեցրել, որովհետև գտա, որ նպատակահարմար է առանձին իր հետ զրույց ունենամ»,- ասել է Փոստանջյանը: Կհնչեցնեի՞ք այն հարցը, որ չի հնչել, Փոստանջյանը ասել է. «ФСБ-ի հետ կապված խնդրի մասին էր խոսքը»:
Դիտարկմանը, թե ասում են` ռուսական կողմը Ձեզ վրա ճնշում է գործադրել` որ այդ հարցը չտաք, Փոստանջյանը պատասխանել է. «Ո՞վ կարող է ինձ ճնշել, ռուսական կողմին ես եմ ճնշել, նույնիսկ կարծում եմ` բողոք են ներկայացրել Դավիթ Հարությունյանին, որ ես նման զրույց եմ տարել իրենց հետ: Հետո էլ` ինքս եմ որոշում` հարց տալ, թե ոչ»:

Hraparak: Postanjian was going to put ‘scathing’ question to Naryshkin
The following day after she asked her question to the Armenian president the PACE session, Zaruhi Postanjian was going to put a ‘scathing’ anti-Putin question to the Chairman of Russian State Duma Sergei Naryshkin, but she didn’t do so, ‘Hraparak’ daily notes.
The newspaper attempted to find out the reason. She said: “I met Naryshkin, talked to him, and demanded an explanation. I didn’t ask the question in public as I deemed it more expedient to talk privately.” Asked by the paper to voice the question she didn’t ask, Postanjian said that “it was a question concerning FSB”.
In response to the remark that there are rumors that the Russian side put pressure on her to prevent her from asking that question, Zaruhi Postanjian said: “Who can put pressure on me? The Russian side was under my pressure. I think they even complained to David Harutyunian that I had such a talk with them. And I decide myself whether to ask a question or not”.