Արցախում մինչ օրս ստացվել է 961400.5 ցենտներ ցորենի բերք
Հոկտեմբերի 21-ի դրությամբ, օպերատիվ տվյալներով, ԼՂՀ-ում հնձվել է 51893.9 հա ցանքատարածություն, փաստացի հավաքված բերքը կազմել է 961400.5 ցենտներ, միջին բերքատվությունը` 18.5 ց/հա: Այս մասին գրում է karabakh-open.info-ն:
Ըստ ԼՂՀ ազգային վիճակագրական ծառայության տվյալների՝ Ասկերանի շրջանում հնձվել է 11053.6 հեկտար, կալսվել` 251427.5 ցենտներ, միջին բերքատվությունը` 22.7 ց/հա, Հադրութի շրջանում հնձվել է 8665.0 հեկտար, կալսվել` 195720.0 ցենտներ, միջին բերքատվությունը` 22.6 ց/հա, Մարտակերտի շրջանում հնձվել է 4006.2 հեկտար, կալսվել` 52748.6 ցենտներ, միջին բերքատվությունը` 13.2 ց/հա, Մարտունու շրջանում հնձվել է 12835.3 հեկտար, կալսվել` 222563.0 ցենտներ, միջին բերքատվությունը` 17.3 ց/հա, Շահումյանի շրջանում հնձվել է 152.0 հեկտար, կալսվել` 2174.5 ցենտներ, միջին բերքատվությունը` 14.3 ց/հա, Շուշիի շրջանում` հնձվել է 128.4 հեկտար, կալսվել` 2465.0 ցենտներ, միջին բերքատվությունը` 19.2 ց/հա, Քաշաթաղի շրջանում հնձվել է 15053.4 հեկտար, կալսվել` 234301.9 ցենտներ, միջին բերքատվությունը` 15.6 ց/հա:
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ՝ հոկտեմբերի 21-ի դրությամբ, օպերատիվ տվյալներով, հանրապետությունում աշնանացանի համար կատարվել է 25071.1 հա հերկ, որից ցանվել է հատիկ` 2697.4 հա (10.8 տոկոսը), ինչը առ 22.10.12թ նկատմամբ կազմել է համապատասխանաբար` 108.6 եւ 180.6 տոկոս:
Հոկտեմբերի 21-ի դրությամբ, օպերատիվ տվյալներով, խաղողի հավաքված բերքը հանրապետությունում կազմել է 122289.0 ցենտներ, միջին բերքատվությունը` 73.9 ց/հա:

В Арцахе средняя урожайность составляет 18.5 центнера с гектара
Согласно оперативным данным в НКР по состоянию на 21 октября скошено 51893.9 га посевов зерновых. Фактически собранный урожай составил 961400.5 центнера, средняя урожайность – 18.5 центнера. Об этом сообщает karabakh-open.info.
По данным Государственной статистической службы НКР, в Аскеранском районе скошено 11053.6 га, собрано 251427.5 ц, средняя урожайность составила 22.7 ц/га. В Гадрутском районе скошено 8665.0 га, складировано 195720.0 ц, средняя урожайность составляет 22.6 ц/га. В Мартакертском районе скошено 4006.2 га, собрано 52748.6 ц, средняя урожайность составляет 13.2 ц/га. В Мартунинском районе скошено 12835.3 га, складировано 222563.0 ц, средняя урожайность – 17.3 ц/га. В Шаумянском районе скошено 152.0 га, собрано 2174.5 ц, средняя урожайность составляет 14.3 ц/га. В Шушинском районе скошено 128.4 га, собрано 2465.0 ц, средняя урожайность составляет 19.2 ц/га. В Кашатагском районе скошено 15053.4 га, складировано 234301.9 ц, средняя урожайность –15.6 ц/га.
Согласно источнику, по состоянию на 21 октября в республике проведена вспашка под озимые на 25071.1 га, из них 2697.4 га (10,8%) засеяны зерновыми.
По состоянию на 21 октября, объем собранного в республике урожая винограда составил 122289.0 ц, средняя урожайность составила 73.9 ц/га.