Նախագահն ընդունել է Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարարին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Դմիտրիս Ավրամոպուլոսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ զրուցակիցները երկուստեք կարևորել են պատմամշակութային ամուր հիմքի վրա խարսխված հայ-հունական բարեկամական հարաբերությունները՝ բարձր գնահատելով երկկողմ համագործակցությունը քաղաքական, պաշտպանական, ռազմական, կրթական և մշակութային ոլորտներում:
ՀՀ Նախագահը և Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարարը կարևորել են նաև միջազգային օրակարգի տարբեր հարցերի շուրջ երկու երկրների համանման մոտեցումներն ու միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում փոխգործակցությունը:
Նրանք համակարծիք են եղել, որ Հայաստանի և Հունաստանի միջև համագործակցության ներուժն ավելին է, քան այսօր օգտագործվում է, ինչը, զրուցակիցների համոզմամբ, նշանակում է, որ անհրաժեշտ է ավելի ակտիվացնել ջանքերը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում համագործակցությունն ընդլայնելու և խորացնելու ուղղությամբ:

Президент Армении принял министра национальной обороны Греции
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял находящегося в Ереване с официальным визитом министра национальной обороны Греции Дмитриса Аврамопулоса и возглавляемую им делегацию.
Как сообщает пресс-служба главы государства, собеседники отметили важность армяно-греческих дружественных отношений, основанных на крепких культурно-исторических связях. Стороны высоко оценили двустороннее сотрудничество в политической, оборонной, военной, образовательной и культурной сферах.
Президент Армении и министр национальной обороны Греции подчеркнули также важность схожих подходов двух государств вокруг различных вопросов международной повестки и взаимодействия в рамках международных организаций.
Стороны отметили, что потенциал сотрудничества между Арменией и Грецией больше, чем используется сегодня. В данном контексте собеседники заявили о необходимости активизировать усилия для расширения и углубления сотрудничества во всех сферах, представляющих взаимный интерес.