Նախագահի աշխատակազմին 2014-ի բյուջեով կհատկացվի 236 միլիոն դրամ
ՀՀ Նախագահի աշխատակազմին 2014-ի  պետբյուջեից նախատեսված է հատկացնել 6 տոկոս ավելի գումար, քան` նախորդ տարի:
Այսպես` Նախագահի աշխատակազմին բյուջեով կհատկացվի 236 միլիոն դրամ:
Խորհրդարանում հաջորդ տարվա բյուջեի քննարկման ժամանակ ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը պարզաբանեց, որ ավելացումը հիմանականում գազի և էլեկտրաէներգիայի սակագների բարձրացմամբ է պայմանավորված, ինչպես նաև` աշխատավարձերի նոր համակարգի ներդրմամբ:
Կապի ծառայությունների գծով, Վ. Սարգսյանի խոսքով, նախատեսված է շուրջ 10 միլիոն դրամի նվազեցում, ինչը պայմանավորված է ավելի էժան ինտերնետ կապով:
«Աշխատելու ենք այնպես, որ Նախագահի աշխատակազմը հանրության համար ավելի բաց դառնա»,- ասաց Վ. Սարգսյանը:

236 million AMD to be allocated to Presidential Staff in 2014
Under the 2014 draft state budget, the Staff of the Armenian President will receive 236 million drams, which exceeds this year’s allocations by 6%.
Chief of the Presidential Staff Vigen Sargsyan said during the draft state budget’s discussion in the parliament today that the increase in allocations is due to the rise in gas and electricity tariffs and the introduction of a new salary system.
It is planned to reduce telecommunications costs by about 10 million AMD thanks to improved Internet access.