Ռ. Հայրապետյան. «Դժվար է, բայց կպայքարենք»
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայտ է ներկայացրել ՈՒԵՖԱ` Եվրոպայի 2020 թ. առաջնության խաղերի կազմակերպման իրավունքը ստանալու համար: Իսկ ինչպիսի՞ն են մեր երկրի հնարավորությունները: Հիշեցնենք, որ այդ առաջնության խաղերը կկազմակերպեն Եվրոպայի տարբեր երկրներ ներկայացնող 13 քաղաքներ:
«Թե որքանով պատրաստ կլինենք դրան, իհարկե, մեզանից է կախված: ՈՒԵՖԱ-ն մեզ մեծածավալ փաստաթուղթ է տրամադրել, որպեսզի ուսումնասիրենք,- այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարեց ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը:- Իհարկե, գործկոմի բարի կամքը շատ բան կորոշի: Այդ պայքարում մեզ համար դժվար կլինի, սակայն հնարավոր ամեն ինչ կանենք` «Եվրո-2020»-ի խաղերի անցկացման իրավունքն ստանալու համար:

Ruben Hayrapetian: Armenia will do its best to host 2020 Championship
Armenia will do its best to host matches of the 2020 UEFA Championship, President of Armenia’s Football Federation Ruben Hayrapetian said at a meeting with journalists today. We would remind you that the final tournament will be held in 13 cities across Europe.
“Much depends on us. UEFA has presented a voluminous document that we shall examine. Of course, many things will be determined by the UEFA Executive Committee’s goodwill. It will be difficult, but we are going to do everything possible,” Hayrapetian said.